הובלת מבנים ביהודה ושומרון

הובלה של מבנים ברחבי הארץ איננה דומה להובלה סטנדרטית של ארגזים, מעבר דירה וכל ציוד 'קל'. כאשר מובילים מבנים למעשה יש להצטייד בשני אישורים: אחד עבור ההובלה עצמה, והשני עבור הצבת המבנה במקום היעד. כאשר מדברים על הובלת מבנים ביהודה ושומרון הדברים נעשים מורכבים יותר.

כיום הובלת מבנים ביהודה ושומרון חייבת להתבצע תוך תיאום ואישור של המנהל האזרחי. נכון להיום המנהל האזרחי הוא הממנה הבלעדי באזור זה, ולכן התהליך צריך להתבצע מול גוף זה. על מנת לבצע את ההובלה בפועל תהיו חייבים לקבל אישור בכתב מהם ולתאם מולם את ההובלה, ורק אז תוכלו להתחיל לבצע את המעבר.

נתפסתם במהלך הובלת מבנה ביהודה ושומרון ללא תיאום? צפו לענישה מחמירה

במידה ובעל מבנה נתפס בדרכים במהלך הובלה שנעשתה ללא כל תיאום, פקחי המנהל האזרחי יכולים להעניש אותו במגוון דרכים, עד מצב של החרמת המבנה והמשאית המובילה לתקופת זמן. בסיטואציה הזו בעל המבנה ובעל המשאית יידרשו לשלם קנס כספי בשל העבירה שנעשתה, וכן עבור כל יום בו המבנה והמשאית היו מאוחסנים. כמו כן אם פקחי המנהל האזרחי נאלצו להשתמש בשירות חיצוני בדוגמת גרירה או מנוף לצורך החרמת הציוד – תחויבו גם על הוצאות כאלו. 

היכן נמצא מגרש ההחרמות של המנהל האזרחי?

מגרש ההחרמות של המנהל האזרחי ממוקם בבית אל, כאשר בשביל להוציא את המבנה שלכם משם תידרשו לדווח למנהל האזרחי להיכן אתם מוציאים את המבנה. ברוב מוחלט של מקרי החרמות של משאיות, לצורך העניין, המנהל שחרר את המשאית חזרה תוך ימים ספורים. בודדות הן הפעמים בהן המנהל החזיק במשאית למשך תקופה ארוכה, כאשר עיקר הקושי מול המנהל הוא דווקא בכל הקשור למבנים מוחרמים.

הצלחתם להעביר את המבנה ללא אישור? המתינו עם השמחה…

רבים סבורים שעיקר הבעיה היא בהובלת המבנה עצמו, אך אם הם יצליחו להעביר את המבנה בחשאי, בשעות הלילה למשל, המנהל האזרחי לא יגיע אליהם. אולם על בסיס תקנה בחוק שינוע יבילים בלתי חוקיים, אנשי המנהל יכולים לבוא לבעל המבנה תוך משך זמן של 30 יום ולהחרים את המבנה הבלתי חוקי. כאשר עברו 30 יום מזמן הצבת המבנה במקום היעד, אנשי המנהל אינם יכולים להחרים את המבנה באופן מיידי אלא לתת צו פינוי / הריסה לבעלי המבנה.

כיצד מגישים בקשה לתיאום הובלה ביהודה ושומרון?

על פי התקנה הרשמית של נוהל העברת מבנים ביהודה ושומרון, שפרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, "כל גורם המבקש להעביר מבנים יבילים בתחומי יו"ש יפנה אל הרשות המקומית שבאחריותה הוא נמצא" כאשר כוונתו כמובן לעירייה, מועצה אזורית או מועצה מקומית. בנוהל זה יוכל המעוניין למצוא נספח מסודר אותו יצטרך למלא לצורך קבלת היתר להובלת מבנים יבילים ביהודה ושומרון.

לאחר מכן מהנדס הרשות המקומית (עירייה, מועצה אזורית או מועצה מקומית) יבדקו את הבקשה ויעבירו אותה באופן מסודר למנהל האזרחי. כל שעליכם נשאר זה רק להמתין לקבלת תשובה. במידה והתשובה תהיה חיובית תוכלו להעביר את המבנה שלכם אל מקום היעד שלו בהתאם לתיאום שהתקבל מול המנהל האזרחי.

מה צריכה לכלול הבקשה שתוגש?

הבקשה שאתם מעוניינים להגיש חייבת לכלול את הפרטים הבאים:

  1. מספר המבנים היבילים שאתם מבקשים להעביר.
  2. מהו ייעוד המבנים שלכם ומידת ההתאמה שלהם לתוכנית התב"ע של השטח המיועד.
  3. מספר התב"ע שבתוקף ומספר המגרש בו המבנה יוצב.
  4. סטטוס התב"ע ופירוט בכל הקשור להיתרים התכנוניים הקיימים בשטח המבנה המיועד למבנים מסוג זה.
  5. תצלום הקטע הרלוונטי של התב"ע עם מיקום המבנה בתחומה, יחד עם צירוף ההיתר שהתקבל מהמועצה.
  6. נימוק הבקשה.
  7. מסלול העברה.
  8. מועד ההובלה – סעיף זה יתואם בצורה נפרדת בתאריך מאוחר יותר.

י.א גואטה – הובלת מבנים ביהודה ושומרון

כפי שניתן לראות הובלת מבנים ביהודה ושומרון היא תחום הרבה יותר מורכב מאשר הובלה של מבנים ביתר חלקי הארץ. כחלק ממכלול סוגי העבודה שחברת י.א גואטה מספקת תוכלו לקבל שירות מקצועי של הובלת מבנים ביהודה ושומרון.

צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל הקשור להובלת מבנים ביהודה ושומרון, הן בסיוע בהגשת הטופס לקבלת אישור ההובלה והן בביצוע ההובלה בפועל.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button