מבנה ממ"ד להשכרה ומכירה

מדינת ישראל אינה מדינה שחיה על זרי הדפנה. תקציבים אדירים מתקציב המדינה השנתי מופנה כלפי נושא הביטחון, כאשר מדי יום עובדים הגורמים השונים על ביטחונם של האזרחים. אחת הדרכים השכיחות בהן אויבנו מנסים לשבש את שגרת החיים האזרחית היא על ידי ירי טילים אל עבר ערים וישובים ישראליים. הירי הזה הפך את חדר הממ"ד (מרחב מוגן דירתי) לחדר חובה בכל בית בישראל. בשל העובדה שטווח שיגורי הטילים רק הולך וגדל, וכך גם הדיוק של הטילים – חדר הממ"ד כבר איננו "בונוס" בבית, אלא הכרחי ונחוץ.

מבנה ממ"ד להשכרה – מה עושים מבנים ישנים?

כיום, מאז שנת 1992, כל מבנה מגורים שמוקם במדינת ישראל חייב להכיל מבנה ממ"ד על פי התקנים הנדרשים. אך מה עושים דיירים שגרים במבנים ישנים שנבנו קודם לשנה זו? כיום יש בישראל כמיליון בתים בהם אין מבנה ממ"ד, מה עושים אותם מבנים? כיצד הם מתמגנים? האפשרות הראשונה היא כמובן להוסיף חדר ממ"ד בתוך ביתם, אך האפשרות הזו דורשת היערכות מוקדמת ומורכבת, ולא כל בית אב ערוך לכך. אפשרות נוספת היא, ועליה נדבר במאמר זה, מבנה ממ"ד להשכרה או למכירה.

בנייה מאפס של מבנה ממ"ד

כפי שציינו הליך של בניית ממ"ד בדירה, בית פרטי או במבנה מגורים איננו תהליך פשוט, ולרבים מהאנשים מדובר בהליך סבוך למדי. במידה ואתם גרים בבניין משותף, בכדי להתחיל תהליך בנייה של ממ"ד תצטרכו להשיג אישור מ-60% מדיירי הבניין לפחות. במקרים רבים התהליך נופל כבר בשלב זה, כך שהדיירים המעוניינים למגן את עצמם נדרשים למצוא פתרונות אחרים לבנייה של ממ"ד בביתם.

מבנה ממ"ד למכירה מול בניית ממ"ד חדש

הליך בנייה של ממ"ד חדש דורש זמן רב ועלות כספית גבוהה מאוד. עלות בנייה של ממ"ד חדש מוערכת במעל 100,000 ₪, כאשר לעומתו ממ"ד למכירה דורש סכום כספי נמוך באופן משמעותי. מבנה ממ"ד למכירה אמנם מספק תנאים כמו של ממ"ד בנוי, אך הוא יכול לספק לכם את הצורך החשוב ביותר – הגנה אופטימלית לאורך זמן.

לפני שאתם בוחרים מבנה ממ"ד למכירה, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם חברה שזה תחום העיסוק שלה. נקדים ונאמר שהדבר ההכרחי ביותר ברכישת ממ"ד הוא שתוודאו שהמבנה עומד בכל הנהלים והתקנים הנדרשים מטעם פיקוד העורף. גם אם הממ"ד נראה מעולה, במידה והוא לא עומד בתקנים הנדרשים – אינכם מוגנים כפי שצריך. 

מבנה ממ"ד להשכרה – שימו לב לפרמטרים השונים

כשם שניתן לרכוש מבנה ממ"ד כך ניתן לשכור מבנה ממ"ד. במידה ואתם עוברים לדירת שכירות בה אין מבנה ממ"ד ואינכם חפצים לשאת בעלות רכישה של מבנה ממ"ד, מבנה ממ"ד להשכרה הוא פתרון אידאלי עבורכם.

אילו פריטים כדאי לוודא לפני שבוחרים במבנה נייד להשכרה?

  1. שטח הממ"ד – נדרש להיות לפחות 9 מ"ר.
  2. עובי רצפה – לפחות 20 ס"מ.
  3. קירות – עשויות מבטון מזוין.
  4. תאורה – גוף תאורה פלורסנטי.
  5. שימו לב שישנם שלושה שקעי חשמל.
  6. שתי נקודות חיבור עבור טלפון, וכן נקודת חיבור עבור טלוויזיה.

חברת י.א גואטה: מבנה ממ"ד למכירה והשכרה

הפרמטרים הללו נכונים הן לגבי מבנה ממ"ד למכירה, והן לגבי מבנה ממ"ד להשכרה. במידה והמבנה עומד בתקנים הללו ואינם מוצאים פגמים או נזקים שמצויים בו, המבנה ראוי לשימוש. יחד עם זאת, כפי שציינו לעיל, אנו ממליצים לבצע תמיד את ההשכרה או הרכישה מול חברה מוסמכת ורשמית ולא מול אנשים פרטיים.

בסופו של יום יש לזכור שמבנה ממ"ד למכירה או להשכרה נועד לצמצם את ההוצאות שלכם, כך שתוכלו לחוות הגנה וביטחון ולהוריד מכם את כל ההליכים הביורוקרטיים שטמונים בהליך בנייה של מבנה ממ"ד חדש. בזכות מבנה זו תוכלו לחיות ברגיעה שיש לכם למקום אליו תוכלו לגשת במקרה חירום.

 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button