ממד נייד למכירה – מיגונית למכירה והשכרה

עדכון חרבות ברזל -מיום 18.02.2024

חזרו למלאי כל הדגמים של מיגוניות וממדים למלאי. ניתן להזמין מאיתנו ממדים ניידים להשכרה או למכירה. 

כל המיגוניות שלנו והממדים מורשים פיקוד העורף יגיעו עד אליכם בהובלת מנוף. 

חזרו למלאי גם ממ"מ – מרחב מוגן מוסדי לפי התקן של פיקוד העורף. 

דוגמא לממ''ד נייד שאנחנו מוכרים

הנחיצות של מרחב מוגן לבית בישראל

מדינת ישראל אינה מדינה שחיה על זרי הדפנה. תקציבים אדירים מתקציב המדינה השנתי מופנה כלפי נושא הביטחון, כאשר מדי יום עובדים הגורמים השונים על ביטחונם של האזרחים. אחת הדרכים השכיחות בהן אויבנו מנסים לשבש את שגרת החיים האזרחית היא על ידי ירי טילים אל עבר ערים וישובים ישראליים. הירי הזה הפך את חדר הממ"ד (מרחב מוגן דירתי) לחדר חובה בכל בית בישראל. בשל העובדה שטווח שיגורי הטילים רק הולך וגדל, וכך גם הדיוק של הטילים – חדר הממ"ד כבר איננו "בונוס" בבית, אלא הכרחי ונחוץ.

מבנה ממ"ד להשכרה – מה עושים מבנים ישנים?

כיום, מאז שנת 1992, כל מבנה מגורים שמוקם במדינת ישראל חייב להכיל מבנה ממ"ד על פי התקנים הנדרשים. אך מה עושים דיירים שגרים במבנים ישנים שנבנו קודם לשנה זו? כיום יש בישראל כמיליון בתים בהם אין מבנה ממ"ד, מה עושים אותם מבנים? כיצד הם מתמגנים? האפשרות הראשונה היא כמובן להוסיף חדר ממ"ד בתוך ביתם, אך האפשרות הזו דורשת היערכות מוקדמת ומורכבת, ולא כל בית אב ערוך לכך. אפשרות נוספת היא, ועליה נדבר במאמר זה, מבנה ממ"ד להשכרה או למכירה.

בנייה מאפס של מבנה ממ"ד

כפי שציינו הליך של בניית ממ"ד בדירה, בית פרטי או במבנה מגורים איננו תהליך פשוט, ולרבים מהאנשים מדובר בהליך סבוך למדי. במידה ואתם גרים בבניין משותף, בכדי להתחיל תהליך בנייה של ממ"ד תצטרכו להשיג אישור מ-60% מדיירי הבניין לפחות. במקרים רבים התהליך נופל כבר בשלב זה, כך שהדיירים המעוניינים למגן את עצמם נדרשים למצוא פתרונות אחרים לבנייה של ממ"ד בביתם.

מבנה ממ"ד למכירה מול בניית ממ"ד חדש

הליך בנייה של ממ"ד חדש דורש זמן רב ועלות כספית גבוהה מאוד. עלות בנייה של ממ"ד חדש מוערכת במעל 100,000 ₪, כאשר לעומתו ממ"ד למכירה דורש סכום כספי נמוך באופן משמעותי. מבנה ממ"ד למכירה אמנם מספק תנאים כמו של ממ"ד בנוי, אך הוא יכול לספק לכם את הצורך החשוב ביותר – הגנה אופטימלית לאורך זמן.

לפני שאתם בוחרים מבנה ממ"ד למכירה, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם חברה שזה תחום העיסוק שלה. נקדים ונאמר שהדבר ההכרחי ביותר ברכישת ממ"ד הוא שתוודאו שהמבנה עומד בכל הנהלים והתקנים הנדרשים מטעם פיקוד העורף. גם אם הממ"ד נראה מעולה, במידה והוא לא עומד בתקנים הנדרשים – אינכם מוגנים כפי שצריך. 

מבנה ממ"ד להשכרה – שימו לב לפרמטרים השונים

כשם שניתן לרכוש מבנה ממ"ד כך ניתן לשכור מבנה ממ"ד. אז במידה ואתם צריכים ממד נייד לתקופת זמנית ניתן לבצע השכרה של המבנה ולא חייבים לקנות אותו. קחו בחשבון שהובלה של המבנה דורשת מנוף גדול ומשאית להובלת ציוד כבד ויש לזה הוצאות.. לכן האפשרות של השכרה היא לא תמיד נכונה. .

אילו פריטים כדאי לוודא לפני שבוחרים במבנה נייד להשכרה?

  1. שטח הממ"ד – נדרש להיות לפחות 9 מ"ר.
  2. עובי רצפה – לפחות 20 ס"מ.
  3. קירות – עשויות מבטון מזוין.
  4. תאורה – גוף תאורה פלורסנטי.
  5. שימו לב שישנם שלושה שקעי חשמל.
  6. שתי נקודות חיבור עבור טלפון, וכן נקודת חיבור עבור טלוויזיה.

חברת י.א גואטה: מבנה ממ"ד למכירה והשכרה

הפרמטרים הללו נכונים הן לגבי מבנה ממ"ד למכירה, והן לגבי מבנה ממ"ד להשכרה. במידה והמבנה עומד בתקנים הללו ואינם מוצאים פגמים או נזקים שמצויים בו, המבנה ראוי לשימוש. יחד עם זאת, כפי שציינו לעיל, אנו ממליצים לבצע תמיד את ההשכרה או הרכישה מול חברה מוסמכת ורשמית ולא מול אנשים פרטיים.

בסופו של יום יש לזכור שמבנה ממ"ד למכירה או להשכרה נועד לצמצם את ההוצאות שלכם, כך שתוכלו לחוות הגנה וביטחון ולהוריד מכם את כל ההליכים הביורוקרטיים שטמונים בהליך בנייה של מבנה ממ"ד חדש. בזכות מבנה זו תוכלו לחיות ברגיעה שיש לכם למקום אליו תוכלו לגשת במקרה חירום.

ההבדל בין ממ"ד למיגונית

ממ"ד זה ראשי תיבות מרחב מוגן דירתי ושמדובר על ממד הכוונה היא בדרך כלל למרחב המוגן שבבית שנבנה יחד עם הבית לפי התקנות של שנת 1992 שכל בנייה של דירה חדשה מחייבת מרחב מוגן. אגב גם מי שמרחיב את הבית ועושה תוספת בנייה נדרש לבנות גם מרחב מוגן במידה ואין לו.

מיגונית זה מושג שמיוחס לממד נייד שהוא בעצם מבנה יביל מוגן שניתן להציב אותו בעזרת משאית מנוף איפה שרוצים.

בכל מצב יש סוגים שונים של מבנים כל מבנה עם המפרט הטכני שלו. חוזק המבנה תלוי במפרט הטכני של המבנה. ככל שעובי הקירות יותר גדול המבנה יהיה עמיד יותר. לצורך העניין במוסדות חינוך נדרש מרחב מוגן יותר משמעותי ויותר עמיד. פיקוד העורף נתן הנחיות לעובי הקירות ולמפרט הטכני של מיגוניות לפי השימוש הנדרש בהם.

ממ"ד שבונים בבנייה של בית או כתוספת בנייה לבית הוא לרוב יותר חזק ממיגונית שמיועדת להיות ניידת. החוזק מתבטא בעובי הקירות. עובי קיר בממד או 40 ס"מ במיגונית ניידת בדרך כלל הוא יהיה 20 ס"מ בלבד. כנ"ל לגבי התקרה במדד קבוע שלא זז העובי 40 ס"מ במדד נייד העובי 30 או 20 ס"מ.

ממד נייד או מיגונית לבית פרטי

לבית פרטי כדאי לבנות ממ"ד קבוע אם יסודות כמו שצריך את הממ"ד הזה מקבעים לבית הקיים והוא הופך לחדר נוסף בבית. מיגונית ניידת לצרף לבית קיים אם רוצים שזה יהפוך להיות חלק צמוד לבית זה ידרוש ממכם הכנות בקרקע ויכולות להיווצר כל יני בעיות כמו שנפרט בהמשך המאמר. ברמת העיקרון המפרט הטכני של ממד קבוע הוא יותר חזק ממיגונית ניידת.צ

כמה עולה בניית ממד?

עלות של בניית ממד מוערכת בסכום של 100,000 ש"ח לפחות. המחיר משתנה בהתאם לגודל הממ"ד ולמפרט הטכני שלו. בחלק מהמקרים כדי לחבר את התוספת ממ'ד לבית קיים יהיו עלויות נוספות כדי לעשות חיבור בין המבנה הקיים לתוספת המדד החדשה.  

עלות ממד יביל

עלות של ממד נייד מתחיל ב50,000 ש"ח למיגונית הקטנה ביותר ויכול להגיע גם ל150,000 ש"ח. הכל תלוי בגודל ובמפרט הטכני של הממד היביל. ככל שהמבנה גדול יותר ועובי הקירות והתקרה יותר גדולים המחיר עולה בהתאם. קחו בחשבון שבגלל המשקל הגדול של הממד היביל עלות ההובלה גם גדולה.

משקל של ממ"ד נייד

משקל של ממ"ד נייד הוא בין 12-100 טון. ככל שהמבנה יותר גדול והמפרט הטכני שלו יותר גדול המבנה כבד יותר. למשקל הממד הנייד יש משמעות גדולה למחיר ההובלה שתצטרכו לשלם.

כמה עולה הובלה של ממד נייד למכירה

מחיר הובלה של מיגונית או ממד נייד מתחיל ב12,000 אלף ש"ח ויכול להגיע לסכומים גדולים בהרבה. המרכיב המשמעותי ביותר זה המשקל. נדרשים מנופים גדולים ולפעמים כמה מנופים ביחד להניף את הממד הנייד.  מה שמשפיע על המחיר הם כמה גורמים:

  • גודל המיגונית \ ממ"ד: ככל שהמבנה יותר גדול הוא יותר כבד ולכן הנושא של המידות משפיע מאוד על מחיר ההובלה.
  • משקל הממד: לכל ממד נייד למכירה יש מפרט טכני שבו מפורט מה עובי הקירות, הרצפה, התקרה, ככל שיש יותר ברזל ועובי הבטון יותר גדול המבנה יהיה יותר כבד.
  • מרחק הנסיעה: כדי להוביל ממד נייד או מיגונית צריך גם מנוף שיניף וגם משאית שתוביל ככל שנקודת ההעמסה ונקודת הפריקה רחוקות מנקודת המוצא שלנו המחיר עולה בהתאם.
  • מרחק מהמשאית: ברמת העיקרון המקום שבו אתם רוצים להניח את המיגונית צריך להיות קרוב למקום שבו מגיעה המשאית. ככל שהמרחק בין חניית המשאית למקום שבו מניחים את היביל בפועל רחוק נדרש למנוף גדול יותר והעליות בהתאם. לכן קחו בחשבון שאם המיקום שאתם רוצים להניח בו מיגונית הוא רחוק מהחנייה זה יעלה לכם יקר ולא תמיד אפשרי. ממד נייד שוקל הרבה זה לא מכולה מברזל קלה שאפשר להניח אותה איפה שרוצים זה גוש בטון וברזל כבד מאוד.

ממ"ד נייד למכירה

ברשותינו מגוון של ממדים למכירה אנחנו נותנים שירות שכולל הובלה אל בית הלקוח. אנחנו אלו שדואגים להובלה ולכל מה שצריך. יש לנו צוות של מנופאים ועובדי שטח שידאגו לכל מה שצריך. לכם נשאר רק להזמין את הממד ולשלם עליו. אנחנו עושים בשבילכם הכל!

ממד נייד להשכרה

השכרה של מרחבים מוגנים זה בדרך כלל למטרות של אירועים שחייבים להתקיים באיזור שיש בו סכנה וחלק מהדרישות לקיום האירוע זה שיהיה בשטח מרחב מוגן.  כל מקום אחר כגון בית פרטי \ מוסדות חינוך \ איזורי תעשייה השכרה של ממד נייד היא לא רלונטית. ההובלה היא מאוד יקרה ובשעת מלחמה אין להשיג מבנים להשכרה אלה רק למכירה. לכן במידה ואתם רוצים שיהיה לכם מרחב מוגן כדאי לחשוב מראש על נושא של קנייה ולא השכרה. בהשכרה תצטרכו לשלם על הובלה הלוך משך זמן ההשכרה והובלה חזור זה יוצא לא כלכלי.

איזה הכנות צריך להכין בשטח להנחת המיגונית למכירה או הממד הנייד?

בדרך כלל מבנים אלו יונחו על גבי הקרקע כדאי מאוד להכין את הקרקע לפני ולפלס אותה. המבנה כבד מאוד ובמידה ולא עשיתם הכנות נכונות המבנה ישקע ויהיה בשיפוע. המבנה כבד מאוד זה לא מכולת ברזל או קרוואן שאפשר לפלס אותם עם ג'ק של כמה טונות הדבר האחרון שאתם רוצים זה להזמין מנוף שוב בשביל לפלס.

שכבת קרקע נכונה הכוללת מצעים מהודקים

יש סוגי קרקע שלא משנה כמה תהדקו ותפלסו ברגע שמונח משהו כבד הוא ישקע. ובטח ובוודאי שיירד גשם שיהפוך את הקרקע לבוצית. ולכן כדאי להוציא את האדמה הקיימת או החול ולהניח מצע ברמה אא. צריך שיהיה שכבת מצע של לפחות 30-50 ס"מ וגם לפני המצע להדק היטב את הקרקע הקיימת. את המצע כדאי לפזר שבשתי שכבות שונות וכל שכבה להריב ולהדק בנפרד. אם תעשו ככה המבנה לא צפוי לשקוע ויהיה לכם שקט להרבה שנים.

מה קורה אם לא מהדקים את השטח?

מה שקורה שהממד הנייד יכול לשקוע טיפה והממד יכול לקבל גם שיפוע. במידה ואתם מתכננים להצמיד את המיגונית למבנה קיים שקיעה כזאת יכולה להיות יותר בעייתית ותייצר לכם בעיות שרשרת של איטום שברים במבנה הקיים וכו'

האם נדרש להכין תשתיות למים וביוב?

מה שאנחנו מוכרים הם ללא שירותים או מקלחת או כיור מה שאומר שאין צורך בתשתית למים או אינסטלציה

ממד נייד למקומות ציבוריים

אנחנו מספקים ממדים ניידים גם למקומות ציבוריים כגון איזורי תעשייה מרכזי קניות מוסדות חינוך ועוד. קחו בחשבון שלמוסדות חינוך נדרש תקן מחמיר יותר לסוג הממ"ד. ולכן הממ"ד יותר יקר יותר כבד ועולה יותר להוביל אותו.

מיגונית למכירה

ניתן להזמין דרכינו מיגונית חדשה למכירה. יש לנו מיגוניות במגוון גדלים עם מפרטים שונים השירות כולל הובלה והצבה. צרו איתנו קשר למידע נוסף בדיקות מלאי ומחירים

מיגונית להשכרה

כמו שכבר כתבנו בתחילת המאמר לא תמיד יש לנו את האפשרות להשכרה אלה רק למכירה. קחו בחשבון שעלות ההובלה של מיגונית זה דבר יקר. בשירותי השכרה יידרש ממכם לשלם פעמיים על הובלה (הלוך וחזור) ולשלם על תקופת ההשכרה.

ממד נייד מוכן מחיר

עלות של ממד נייד מתחילה ב50,000 ש"ח ויכולה להגיע גם ל150,000 ש"ח המחיר משתנה בהתאם לגודל הממ'ד ולמפרט הטכני שלו. ככל שהממד יותר גדול והקירות יותר עבים עלות הממ"ד תעלה בהתאם. גם מחיר ההובלה עולה ככל שהממ'ד יותר כבד.

עלות הובלה של ממד נייד

עלות הובלת מנוף של ממד נייד מתחילה ב7000 ש"ח ויכולה להגיע גם ל30-40 אלף ש"ח. המחיר משתנה בהתאם לסוג הממד הנייד בדגש על משקל הממ"ד. ככל שהמשקל גדול יותר המחיר עולה בהתאמה.

מה זמן אספקה של ממ"ד מוכן?

במידה ויש לנו במלאי ממ"ד מוכן נוכל לספק לכם אותו במיידי. תלוי אם יש לנו מנוף וצוות הובלה פנוי. בחלק מהמקרים זה יהיה גם באותו יום. במידה ואין ממד מוכן פנוי נדע לעדכן אותכם מתי צפוי להיכנס לנו ממ'ד למלאי וכמובן שנוכל לשריין לכם אותו לאחר שתעבירו מקדמה.

מה תנאי התשלום עבור ממד נייד?

לרוב אנחנו עובדים בתנאי תשלום של מזומן. מה שאומר שתצטרכו להעביר לנו את כל התשלום בהעברה בנקאית כולל תשלום על הובלה. במידה ויש לכם קושי לשלם הכל בתשלום אחד נדע למצוא פתרון שיהיה מסוכם על שנינו.

תמונות ומפרט מלא של הממד הנייד

צרו איתנו קשר בשיחת טלפון או בשליחת ווטסאפ . אנחנו נעביר לכם מידע נוסף על הממד הנייד למכירה. תקבלו תמונות עדכניות של המבנה שאתם צריכים מבפנים ומבחוץ כולל מפרט טכני מלא.

צרו קשר למידע נוסף ומחירים

מוזמנים ליצור איתנו קשר למידע נוסף עבור ממד נייד או מיגוניות למכירה. נדע לתת לכם מענה איזה ממד יביל קיים במלאי כולל מחירים תמונות מחיר סופי להובלה וכל מה שצריך כדי שיהיה לכם ממד נייד.

שירותים נוספים מאת גואטה מבנים:

אנחנו נותנים מענה מקיף לכל הנושא של מבנים ניידים. ניתן לקנות ולשכור אצלנו מגוון מבנים יבילים: מכולות משרד, שירותים ניידים, מכולה 6 מטר, מכולה 12 מטר, מכולות קירור, מכולות לאחסון, מקלחות ניידות, מכולת שומר ועוד.

כל המבנים ניתן גם לשכור וגם לקנות. השירות כולל הובלה והצבה של המבנה כולל חיבור לתשתיות במידת הצורך. למידע נוסף והזמנות צרו איתנו קשר

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button