מחירון השכרת מחסנים

אחת הסוגיות המרכזיות ביותר בכל הקשור לתחום השכרת מחסנים היא שאלת המחיר. פעמים רבות אפשרות השכרת מחסן נשללת על הסף בשל החשש מעלויות גבוהות במיוחד, שעה שרבים מהאנשים כלל לא מכירים את העלויות השונות של השכרת שטח אחסון. כמו כן לא מעט מהאנשים נוטים לבלבל בין שיטות האחסון השונות, כאשר עולם האחסנה כולל בתוכו סוגי פלטפורמות אחסון שונים עבור צרכים שונים.

המדריך המקיף ביותר: מחירון השכרת מחסנים – הרבה מעבר למספרים!

במאמר הבא נבקש להציג בפניכם בצורה מסודרת את סוגי האחסון השונים, אילו דברים יש לקחת בחשבון כאשר באים לשכור מחסן, מהם היתרונות של שיטת אחסון זו, ולבסוף נציג מחירון ריאלי אודות אותו ענף אחסון מדובר. מבנה המאמר יהיה באופן כזה שכל שיטת אחסון תקבל את היחס המקיף ובסופה יופיע המחירון. אם אתם מתעניינים בשיטת אחסון מסוימת – דלגו במאמר אל השיטה הזו.

1. אחסון תכולת דירה – מחסנים משותפים

אחד השירותים הפופולריים ביותר, בעיקר בקרב לקוחות פרטיים, הוא שירות אחסון תכולת דירה. בשירות זה משתמשים אנשים הנמצאים בתפר – מצד אחד הם פינו את דירתם הנוכחית, ומצד שני הדירה הבאה שלהם עדיין לא התפנתה. במצב הזה צריך למצוא פתרון אחסון לכל הציוד שפונה מהדירה הישנה. 

כמו כן, כל האנשים המבצעים מעבר זמני לחו"ל עקב צורכי עבודה, השלמה מקצועית / אקדמית או טיול ארוך טווח בחו"ל, או אפילו אנשים המבצעים שיפוץ נרחב בביתם ומעוניינים לשמור על הריהוט שלהם בצורה קפדנית – גם הם ייהנו משירות אחסון תכולת דירה.

שירות זה מגיע בתצורה של מחסנים משותפים, אליהם נתייחס בשורות הבאות, אך הוא מגיע גם בתצורה של השכרת מחסן פרטי, אליה נתייחס בהמשך המאמר. לכל צורת אחסנה יש את היתרונות שלה, כפי שנסביר במהלך המאמר.

1.1 חישוב תכולת מחסן – כמה קוב אתם צריכים?

מבדיקה שערכנו, רוב חברות אחסון תכולת דירה השונות מבצעות את התמחור שלהן לפי הערכת אחסון הנמדדת על פי קוב. מה זה אומר? המידה 'קוב' מתייחסת לנפח של מטר אורך, מטר רוחב ומטר גובה של חפצים. לצורך העניין חפץ או רהיט שרוחבו, אורכו וגובהו נמדדים בשיעור מטר – ייחשב כמוצר הזוכה לתעריף מדויק. אם ננסה לפשט את הדברים קצת יותר, נוסחת החישוב היא: רוחב כפול אורך כפול עומק המוצר. 

כדי להבין מהו שיעור הקוב שיש באחסון תכולת הדירה שלכם, יש צורך להיעזר באנשי מקצוע המבינים בתחום. ניתן לדבר עם איש ההובלה שלכם, ולחילופין ליצור עמנו קשר ואנו נשתדל לסייע לכם בכל מה שצריך.

חשוב להבין שיש לחישוב זה משמעות גדולה, שכן ככל שתעריכו בצורה נכונה את כמות השטח שאתם צריכים לטובת אחסון החפצים שלכם, כך תוכלו לשכור שטח אחסון מדויק ולא לשלם מחיר גבוה לחינם, או לחילופין לשכור שטח אחסון שלא מספק את הצרכים שלכם.

2.1 מה כדאי לבדוק בהשכרת מחסנים משותפים?

מחיר השכרת מחסנים משותפים הוא ללא ספק זול מאשר מחיר השכרת מחסן פרטי. הסיבה לכך ברורה – בעוד בהשכרת מחסן פרטי המחסן כולו שלכם למשך תקופת ההשכרה, כך שאתם מקבלים מפתח אישי ויכולת גישה מקסימלית, הרי שבהשכרת מחסנים משותפים אתם תלויים בשעות הפתיחה של החברה המשכירה. יש חברות המציעות גישה לאורך כל שעות היממה, ויש חברות שמגבילות את שעת הגישה אל המחסן שלכם. כאשר אתם בוחנים את מחיר אחסון תכולת דירה במחסנים משותפים חשוב להתייחס גם להיבט הזה.

כמו כן אנו מציעים להתייחס לכל מה שקשור לתחום הגישה שלכם למחסן בטרם אתם בוחרים בשירות מסוים. חשוב מאוד לבחור מחסן להשכרה שמתאים לחפצים שאתם עומדים לאחסן, כך שאם יש לכם חצים גדולים, כמו ריהוט, שימו לב שפתחי המחסן והמעברים שלו יהיו גבוהים ורחבים.

3.1 מחיר אחסון תכולת דירה מושפע ממיקום המחסן

בדומה לעולם הנדל"ן למגורים או למשרדים, גם למיקום המחסן – אף על פי שלא תהיו נוכחים בו מידי יום, יש משמעות גדולה ביחס למחיר הסופי. בסופו של יום אזור המרכז לא מספק רק יוקרה, אלא נותן ערכי מוסף נוספים: כוח עבודה זמין וקרבה לעורקי תחבורה מרכזיים המאפשרים הפצת סחורה מהירה יותר. מי שמשתמש במחסן לצורך אחסון תכולת דירה אולי פחות ייהנה מהיתרונות הללו, אך בסופו של דבר מחיר המחסנים מושפע באופן ישיר מהמחיר הכללי בשוק הנדל"ן.

4.1 מחירון אחסון תכולת דירה במחסנים משותפים

מיקום פריט בודד 2 חדרים (20 קוב) 3 חדרים (30 קוב) 4 חדרים (45 קוב) 5 חדרים (65  קוב)
תל אביב והמרכז 250 ₪ 850 ₪ 1350 ₪ 1850 ₪ 2350 ₪
אזור השרון 300 ₪ 830 ₪ 1300 ₪ 1800 ₪ 2300 ₪
ירושלים והסביבה 300 ₪  850 ₪ 1350 ₪ 1850 ₪ 2350 ₪
חיפה והסביבה 250 ₪ 800 ₪ 1250 ₪ 1750 ₪ 2250 ₪
באר שבע והדרום 230 ₪ 780 ₪ 1250 ₪ 1700 ₪ 2150 ₪

 

2. השכרת מחסן פרטי

בדומה לשירות השכרת מחסנים משותפים, גם שירות השכרת מחסן פרטי מהווה פתרון מעולה לאחסון שלכם. אולם חשוב לדעת שמחיר השכרת מחסן פרטי גבוה באופן משמעותי מאשר מחיר השכרת מחסנים משותפים. שתי הסיבות המרכזיות לכך הן:

 1. פרטיות – השכרת מחסן פרטי מאפשרת לכם לאחסן את הציוד שלכם בצורה פרטית ואישית, לפי צורת החלוקה המתאימה לכם, וללא שותפות עם לקוחות נוספים. ומטבע המציאות – על נוחות משלמים.
 2. גישה לציוד – כנגזרת מהסעיף הקודם, השכרת מחסן פרטי מזכה אתכם במפתח אישי למחסן, כך שתוכלו ליהנות מגישה של 24/7 למחסן שלכם, גם בשעה 2:00 בלילה. כאשר שוכרים מחסן אחסון דרך חברת אחסנה, לרוב הגישה למחסנים מוגבלת בשעות גישה מסוימות. בהקשר הזה מדובר ביתרון גדול.

1.2 סוגי מחסנים פרטיים לאחסון

כאשר מדברים על מחיר השכרת מחסן פרטי חשוב לדעת שמדובר על קטגוריה די רחבה. כל מי שמשוטט ביד 2 בכדי למצוא מחסן פרטי להשכרה, וודאי יוכל לשים לב שסוגי המחסנים שונים מאוד בין אחד לשני.

כיום ניתן למצוא 4 סוגים של מחסנים פרטיים להשכרה:

 1. השכרת מחסני ענק – בשירות זה משתמשים בעיקר חברות גדולות ומוסדות לטובת השירותים הלוגיסטיים שלהם.
 2. השכרת מחסנים גדולים – מחסנים אלה משמשים בעיקר בעלי עסקים לטובת אחסון סחורות שונות.
 3. השכרת מחסנים קטנים-בינוניים – מחסנים אלה משמשים בעיקר לצרכים 'פרטיים', בדוגמת אחסון תכולת דירה או אחסון של חפצים אישיים.
 4. השכרת מחסן קטן – מחסנים מסוג זה משמשים בעיקר בעלי עסקים / מלאכה זעירים.

3.2 מחירון השכרת מחסנים פרטיים

כאמור, שני הפרמטרים המשפיעים ביותר על מחיר השכרת מחסן פרטי הם: מיקום וגודל. ככל שהמיקום יהיה יוקרתי יותר, וככל ששטח המחסן יהיה גדול יותר – כך מחיר ההשכרה יהיה גבוה יותר.

בטבלה הבאה תוכלו לראות את ממוצע מחירי ההשכרה של מחסנים פרטיים, על פי מיקום בארץ ועל פי גודל מ"ר:

אזור בארץ מחיר למ"ר למה כדאי להתייחס?
תל אביב-יפו 180-65 ₪ נוחות גישה, מחסן קרקעי או תת קרקעי, רחוב צפוף או מרווח
ירושלים והסביבה 170-50 ₪ קומת מחסן, צפיפות ברחוב, האם מדובר בירושלים עצמה או בסביבת ירושלים
ראשון לציון 140-50 ₪ קומת מחסן – קרקע או תת קרקעית; בניין או בית פרטי; גישה עם משאית
חולון 130-50 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המחסן – צפון העיר או דרומה
רחובות 120-45 ₪ אזור המחסן בעיר, האם יש גישה נוחה עם משאית, מיקום המחסן מבחינת קומה
אשדוד 110-45 ₪ אזור מדויק באשדוד, קרבה לנמל, קרבה לכביש ראשי, מצב מחסן
שדרות 80-35 ₪ באיזה אזור המחסן בשדרות, מהם התנאים במחסן, האם מדובר בחדר בבניין או במחסן חיצוני
חדרה 100-40 ₪ שכונה בה המחסן ממוקם, בניין או מחסן חיצוני, רמת תנאי האחסון
חריש 80-40 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המחסן
עפולה 70-35 ₪ אזור מדויק בעפולה, תנאי המחסן – חדש או ישן, האם מדובר בחדר בבניין או במחסן חיצוני
חיפה והסביבה 100-40 ₪ קומת מחסן – קרקע או תת קרקעית; בניין או בית פרטי; גישה עם משאית
באר שבע והדרום  90-35 ₪ קומת מחסן, צפיפות ברחוב, האם מדובר בבאר שבע עצמה או בסביבת העיר

 

3. אחסנה במכולות

שירותי אחסנת ציוד במכולה הם פתרון המאפשר ליחידים או לעסקים לאחסן בצורה בטוחה ומאובטחת את הציוד והכלים שלהם במיכל עמיד, עמיד בפני מזג אוויר ונייד. מיכלים אלו יכולים להגיע בגדלים שונים, החל מיחידות קטנות המתאימות להחזקת כלים, ועד לגדולות יותר שיכולות להכיל כלי רכב או מכונות כבדות. 

הם עשויים בדרך כלל מפלדה, מה שהופך אותם יציבים ועמידים בפני נזקים. ניתן להתאים את המיכלים כדי לעמוד בדרישות אחסון ספציפיות, עם תכונות כמו מדפים, תאורה ושקעי חשמל, אם להזכיר כמה. שירותי אחסנת ציוד במכולה מספקים דרך מאובטחת לאחסון ציוד, בין אם זה באתר בנייה, בחווה או במיקום עסקי. הם מציעים פתרון אחסון זול, נוח וגמיש, עם היתרון הנוסף של הובלה קלה ממקום אחד לאחר במידת הצורך.

1.3 מתי משתמשים במכולה (קונטיינר)?

ישנם מספר שימושים עיקריים שנעשים במכולות להשכרה:

 • מכולות למגורים
 • מכולות אחסון
 • מכולות קירור
 • מכולות משרד
 • מכולה סטנדרטית (לרוב למשלוחים כלליים)
 • מכולת גג פתוח (לאחסון סחורות גבוהות)
 • מכולת צד פתוח (לאחסון סחורות החורגות מגבולות המכולה)
 • מכולת צד פתוח מתקפלת (לאחסון סחורות החורגות מגבולות המכולה)
 • מכולה שטוחה (לאחסון סחורות החורגות מגבולות כל סוגי המכולות הנ"ל)

2.3 סוגי המכולות השונים

מכולות אחסון משמשות היום בקרב בעלי עסקים ולקוחות פרטיים בעיקר עבור אחסון של תכולה יבשה. במקור השימוש במכולות נעשה עבור העברה של סחורה יבשה ממקום למקום, כאשר במילה 'סחורה' אנו מוציאים מן הכלל את מוצרי המזון והכימיקליים השונים, זאת מפני שלא ניתן לשלוט על הטמפרטורה שבתוך המכולה.

למעשה ניתן לחלק את סוגי המכולות לשניים: מכולות 20 רגל, ומכולות 40 רגל.

מכולה 20 רגל – זו המכולה הסטנדרטית והקטנה יותר מבין המכולות, כאשר הגודל החיצוני שלה הוא 2.44*6.1 מטר והגובה הוא 2.5 מטר. הגודל הפנימי של המכולה הוא 2.4*5.7 מטר, וגובה המכולה הוא 2.4 מטר. נפחה הכולל של מכולה זו הוא 33.1 מ"ק (מטר מעוקב) והיא יכולה להכיל משקל מצטבר העולה ל-190 טון. רוחב הפתח של המכולה דרכו ניתן להכניס את הציוד הוא  2.35 מטר.

מכולה 40 מטר – מבחינת מידות, המשתנה היחיד שמבדיל בין מכולה זו למכולה הקודמת הוא אורך המכולה (12.20 מטר), שבסופו של דבר מעניק למכולה הזו נפח כול של 67.5 מ"ק. בשונה מהמכולה הקודמת שעשויה ברזל, מכולה זו עשויה מאלומיניום מה שאומר שמשקלה גדול יותר ומנגד היא יכול לשאת משקל של 216.6 טון.

3.3 כמה עולה השכרת מכולות לאחסון?

ישנם שלושה פרמטרים שמשפיעים בצורה ישירה על מחיר ההשכרה של מכולת אחסון:

א. תקופת השכרה – ככל שתקופת ההשכרה תהיה ארוכה יותר, כך מחיר ההשכרה לחודש יהיה נמוך יותר. ישנו הבדל משמעותי בין לקוח ששוכר מכולה לחודש לבין לקוח ששוכר מכולה לשנה.

ב. גודל המכולה – כאמור, ישנם סוגים שונים של מכולות בהתאם לצורך שלכם. מטבע הדברים ככל שהמכולה גדולה יותר, כך מחיר ההשכרה יהיה יקר יותר. כדאי לבדוק היטב מהו גודל המכולה לו אתם זקוקים. חבל שתשלמו סכומי כסף מיותרים על שטח אחסון שאינכם צריכים.

ג. מיקום המכולה – על אף שמכולה מעצם טבעה איננה נדל"ן (נכסי דלא ניידי) – מפני שהיא ניידת, שוק הנדל"ן משפיע אפילו על מחירי ההשכרה של מכולות אחסון. ככל שהמכולה קרובה יותר לאזורים יוקרתיים, כמו אזור המרכז וירושלים, כך מחיר ההשכרה שלה יהיה גבוה יותר. 

4.3 מחירון אחסון תכולה במכולה

מחיר עבור מכולת אחסון

אזור בארץ מחיר השכרה חודשי – 20 רגל מחיר השכרה – 40 רגל
אזור המרכז 800 ₪ 1500 ₪
אזור השפלה 700 ₪ 1350 ₪ 
אזור ירושלים והסביבה 750 ₪ 1400 ₪
אזור שרון 700 ₪  1350 ₪
יהודה ושומרון 600 ₪ 1200 ₪
אזור הדרום 650 ₪ 1300 ₪
אזור הצפון 650 ₪ 1250 ₪

 

4. השכרת מחסנים תעשייתיים

השכרת מחסן תעשייתי יכולה להיות החלטה חכמה לעסקים המעוניינים לאחסן מלאי, ציוד או חומרים בכמויות גדולות. מתקנים אלה מתוכננים בדרך כלל כדי להכיל כמויות גדולות של סחורות ומצוידים בתכונות כמו רציפי טעינה, תקרות גבוהות וריצוף כבד. 

מחסנים תעשייתיים יכולים גם להציע שירותים נוספים כמו שטחי משרדים, שירותים וחניה, בהתאם לצרכים הספציפיים של השוכר. בחיפוש אחר מחסן להשכרה, חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו מיקום, נגישות, אבטחה ותנאי שכירות. השכרת מחסן תעשייתי יכולה לספק לעסקים את הגמישות והמרחב הדרושים להם כדי לצמוח ולהצליח, ללא העלויות הגבוהות מראש הכרוכות ברכישת נכס.

1.4 סוגי מחסנים תעשייתיים להשכרה

ישנם מספר סוגים שונים של מחסנים תעשייתיים שעסקים יכולים לשכור, כל אחד עם תכונות ויתרונות ייחודיים משלו:

 1. מחסני הפצה – מחסנים אלה מיועדים לאחסון והפצה של סחורות, עם תכונות כמו רציפי טעינה, מערכות מסועים ושטח אחסון בשפע.
 2. מחסני ייצור – מחסנים אלה מצוידים בכל הדרוש לטובת ייצור סחורות, עם אמצעים שונים כמו שקעי חשמל, מערכות אוורור ומקום ייעודי למכונות.
 3. מחסני אחסון קר – מחסנים אלה מיועדים לאחסן מוצרים מתכלים בטמפרטורות נמוכות, עם מערכות כמו יחידות קירור, בידוד ובקרות טמפרטורה.
 4. מרכזי נתונים – מחסנים אלה משמשים לאחסון וניהול כמויות גדולות של נתונים דיגיטליים, עם תכונות כמו בקרת אקלים ומערכות אבטחה מתקדמות.
 5. מחסני אולם תצוגה – מחסנים אלה מיועדים לעסקים שצריכים להציג את המוצרים שלהם ללקוחות, עם אמצעים אופטימליים לכך, כמו שטחי מסחר, מדפים ותאורה.

הסוג הספציפי של מחסן תעשייתי להשכרה בו יבחר העסק יהיה תלוי בצרכים ובדרישות הייחודיות שלו. אנו ממליצים להגדיר מראש את סוג העסק שלכם וממילא בחירת המחסן הספציפי עבורכם תהיה מדויקת יותר.

2.4 לאיזה פרמטרים כדאי להתייחס לפני ששוכרים מחסן תעשייתי?

כאשר שוכרים מחסן תעשייתי, ישנם מספר גורמים חשובים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם מקבלים החלטה:

 • מיקום – מיקום המחסן יכול להשפיע על עלויות ההובלה, הנגישות והקרבה לספקים, לקוחות ושותפים עסקיים אחרים.
 • גודל ופריסה – יש להתייחס לגודל ופריסה של המחסן ביחס לצרכי האחסון והתפעול של העסק שלכם. עליכם להעריך את גובה התקרה, רציפי הטעינה והפריסה הכוללת כדי לוודא שהמחסן הנבדק אכן מתאים לדרישות הספציפיות שלכם.
 • תנאי ההשכרה – יש לבדוק בקפידה את תנאי ההשכרה, לרבות משך זמן השכירות, תשלומי השכירות, פיקדון, ביטחון וכל עמלה או חיובים נוספים.
 • אבטחה – יש לבדוק מהם אמצעי האבטחה של המחסן, לרבות מערכות מעקב, בקרות גישה ואמצעים למניעת שריפות.
 • שירותים נוספים – יש לקחת בחשבון גם את השירותים הנוספים שמציע המחסן, כגון שטחי משרדים, חניה ושירותים.
 • עמידה בתקנות – חשוב לוודא שהשימוש במחסן המיועד עומד בתקנות ובהיתרי השימוש הקבועים על פי הרשות המקומית.
 • תחזוקה ותיקון – מלבד זאת, עליכם לברר את כל הנושא של האחריות לתחזוקה ותיקונים במחסן, אילו תיקונים וטיפולי תחזוקה יכוסו על ידי בעל הבית.

אנו סבורים כי על ידי סקירה של גורמים אלו בפועל, עסקים יוכלו להבטיח שהם מוצאים מחסן תעשייתי העונה על הצרכים הספציפיים שלהם ומאפשר להם לפעול ביעילות ובחסכון.

3.4 מחירון השכרת מחסנים תעשייתיים

מחיר השכרת מבנה תעשייתי בישראל יכול להשתנות מאוד בהתאם לגורמים כמו מיקום, גודל ומצב המבנה. ככלל, נדל"ן תעשייתי נוטה להיות יקר יותר באזורי מרכז, כמו תל אביב וחיפה, ופחות יקר באזורים כפריים יותר. לפי דו"ח התאחדות התעשיינים, המחיר הממוצע לשכירת שטחי תעשייה בישראל בשנת 2020 עמד על כ-32 ש"ח למ"ר לחודש, כאשר המחירים מצביעים גם על מחירים שיכולים להתחיל ב-20 ש"ח לחודש באזורים מסוימים ועד 60 שקל למ"ר ויותר לחודש במקומות מבוקשים יותר. 

חשוב לציין שמחירי השכירות יכולים להשתנות עם הזמן בהתאם לתנאי השוק הנוכחיים ולגורמים בודדים הקשורים לנכסים ספציפיים. כבר כיום בשנת 2023 ניתן לזהות עלייה חדה במחירי השכירות, דבר הנובע מעליית כללית בשוק הנדל"ן הישראלי. כמו כן המחירים המובאים בטבלה אינם כוללים (בהכרח) תשלום ארנונה וכן תשלומים נלווים נוספים, כך שתמיד כדאי לוודא מול המשכיר מה כלול במחיר המוצע.

אזור בארץ מחיר ממוצע למ"ר למה כדאי להתייחס?
אזור המרכז
תל אביב-יפו 60 ₪ נוחות גישה, מחסן קרקעי או תת קרקעי, רחוב צפוף או מרווח
ראשון לציון 50 ₪ האם מדובר בקומת קרקע; כמה קומות יש למבנה
חולון 50 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המחסן – צפון העיר או דרומה
פתח תקווה 40 ₪ מהו אזור המבנה בעיר, האם יש גישה נוחה עם משאית, מיקום המבנה מבחינת קומה
ראש העין 37 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המבנה 
אזור ירושלים והסביבה
ירושלים 60 ₪ קומת מחסן, צפיפות ברחוב, האם מדובר בירושלים עצמה או בסביבת ירושלים
בית שמש 55 ₪ קומת מבנה – קרקע או תת קרקעית; בניין או בית פרטי; גישה עם משאית
מודיעין 55 ₪ אזור המרכז – שכונת מגורים או אזור תעשייה; גישה עם כלים כבדים; אזור נוח לפריקה וטעינה
אזור השפלה
רחובות 50 ₪ אזור המחסן בעיר, האם יש גישה נוחה עם משאית, מיקום המחסן מבחינת קומה
לוד 35 ₪ האם מדובר בקומת קרקע; באיזה אזור בעיר לוד ממוקם המבנה
אזור שרון
חדרה 40 ₪ שכונה בה המחסן ממוקם, בניין או מחסן חיצוני, רמת תנאי האחסון
חריש 33 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המחסן
אזור הצפון
חיפה והסביבה 45 ₪ קומת מחסן – קרקע או תת קרקעית; בניין או בית פרטי; גישה עם משאית
עפולה 33 ₪ אזור מדויק בעפולה, תנאי המחסן – חדש או ישן, האם מדובר בחדר בבניין או במחסן חיצוני
קריית ביאליק 32 ₪ מיקום ביחס לכביש מהיר; מבנה עצמאי / תת קרקעי / קומת קרקע
אזור הדרום
באר שבע והדרום  40 ₪ קומת מחסן, צפיפות ברחוב, האם מדובר בבאר שבע עצמה או בסביבת העיר
אשדוד 40 ₪ אזור מדויק באשדוד, קרבה לנמל, קרבה לכביש ראשי, מצב מחסן
שדרות 35 ₪ באיזה אזור המחסן בשדרות, מהם התנאים במחסן, האם מדובר בחדר בבניין או במחסן חיצוני

 

5. השכרת מרכז לוגיסיטי (מרלו"ג)

השכרת מבנה לוגיסטי עשויה להיות בחירה חכמה לעסקים שזקוקים לכמויות גדולות של שטח אחסון לצורכי הפצה ופעולות לוגיסטיות אחרות. מבנים לוגיסטיים מתוכננים בדרך כלל עם תכונות כמו רציפי טעינה, בקרת אקלים ושטח אחסון רחב ידיים וזאת בכדי לענות על הצרכים הספציפיים של עסקים בתעשיית הלוגיסטיקה. כאשר שוכרים מבנה לוגיסטי, עליכם לבחון היבטים שונים שעשויים להבין בין מבנה איכותי למבנה מינימלי, כמו מיקום, גודל, פריסה, תנאי שכירות ואמצעי אבטחה. בשורות הבאות נרחיב מעט על תחומים אלה.

1.5 מג"א – מיקום, גישה, אבטחה

ישנו כלל זהב בכל הקשור למבנים לוגיסטיים ואנו קוראים לו מג"א – מיקום, גישה, אבטחה. שלושת המרכיבים הללו הם מן החשובים ביותר בכל הקשור לאחסון תכולה גדולה ויקרה, ועל כך לא ניתן להתפשר.

חשוב לוודא שהמבנה הלוגיסטי ממוקם במיקום נוח המאפשר גישה נוחה לצירי תחבורה ולשותפים עסקיים חשובים. בנוסף, הגודל והפריסה של הבניין הלוגיסטי צריכים להתאים לצרכים הספציפיים של העסק. יש לבדוק בקפידה את תנאי החכירה כדי להבטיח שהם נוחים לעסק, ושכל עמלות או חיובים נוספים מובנים בבירור.

לבסוף, עסקים צריכים להבטיח שלבניין הלוגיסטי יש אמצעי אבטחה מתאימים, כגון מערכות מעקב ובקרות גישה, כדי להגן על נכסיהם ופעולותיהם. בהתחשב בגורמים אלו, עסקים יכולים למצוא מבנה לוגיסטי המותאם היטב לצרכיהם ומאפשר להם לפעול בצורה יעילה ואפקטיבית.

2.5 כמה עולה להחזיק מרכז לוגיסטי?

כאשר באים לשכור מרכז לוגיסטי (מרלו"ג) חשוב לדעת שמחיר השכירות שתשלמו איננו התשלום הסופי. בשביל לדעת להעריך בצורה נכונה את התשלומים השונים שתשלמו עבור שכירות מרלו"ג, יש להתחשב גם בתשלום הנלווים שכרוכים באחזקת מחסן אחסון כזה גדול.

להלן מובאות ההוצאות השונות שיש לקחת בחשבון בבואכם לשכור מרלו"ג:

 1. ארנונה – למעשה זו העלות הנלווית היקרה ביותר בכל הקשור לאחזקה מרלו"גים. מטבע הדברים עלות הארנונה איננה אחידה בכל רשות, אך לרוב היא מוערכת ב-10 ₪ למ"ר לחודש. בפריסה של שנה מדובר על תשלום שנע בין 120 ₪ ל-130 ₪ עבור מ"ר. כמו כן חשוב לבדוק מהו היקף השירות העירוני שאתם מקבלים עבור תשלום זה.

ההמלצה שלנו בכל הקשור לנושא הארנונה היא, להתייעץ עם עורך דין המומחה בנושא זה, שיבצע עבורכם בדיקה מדויקת הכוללת את הערכת גובה הארנונה של הנכס אותו אתם מעניינים לשכור, וכן להגדיר מול הרשויות את תחום העיסוק שלכם בצורה מדויקת, כך שלא תצטרכו לשלם תשלומים מיותרים עקב טעות בהגדרה.

 1. חשמל – אם בבית פרטי החשמל מהווה מוצר צריכה בבסיסי, הדבר נכון ואפילו מועצם  במרכז לוגיסטי. בעוד בבית הפרטי ישנן שעות רבות במהלך היום בהן דיירי הבית אינם נוכחים וממילא אינם צורכים חשמל, הרי שבמרכזים לוגיסטיים שעות הפעילות המרכזיות הן דווקא במהלך היום – ושם פעילות החשמל מוגברת.

אנו ממליצים לבדוק האם מקור החשמל של המבנה בו אתם מתעניינים הוא ממתח גבוה או ממתח נמוך. מבנה המחובר על בסיס מתח גבוהה זול בכ-17% ממבנה עם חשמל הפועל על בסיס מתח נמוך. יחד עם זאת מתח גבוה במבנה דורש גם תחזוק תדיר, ולכן רק אם אופי העסק שלכם דורש צריכת חשמל גבוהה, מתח גבוה במבנה מהווה יתרון ברור.

 1. עלות תחזוקת המבנה – ישנן בדיקות רבות שמרכז לוגיסטי צריך לעבור במהלך השנה. בין היתר: בדיקת כיבוי אש, בדיקה של חדר המשאבות, בדיקה של מערכות גילוי עשן, בדיקת ארונות חשמל, בדיקת תרמו גרפית לארון החשמל, בדיקה למז"חים, לעיתים ישנם פיצוצי מים ונזילות נסתרים, בדיקה למעליות ועוד בדיקות רבות – חלקן ידועות מראש וחלקן נצרכות עקב תקלות שונות.

פעמים רבות קיימת עדיפות לשכור שירותי חברת ניהול, כאשר החברה הזו תהיה אחראית על כל מה שקשור לתחזוקת המבנה. בטווח הקצר מדובר על הוצאה יקרה, אך בפועל היא מוזילה באופן משמעותי את העלויות הכרוכות בתחזוקה פרטית, ולרוב גם יותר מקצועית.

 1. ביטוחים – בכדי להבטיח שבלילה אחד העסק שלכם לא ילך לאבדון, אתם מוכרחים לבצע ביטוח לעסק שלכם. הביטוח הזה כולל שני היבטים: ביטוח המבנה – עבור נזקים שקורים למבנה עצמו; וביטוח תכולה – לנזקים שמתרחשים לתכולה המאוחסנת במבנה. אנו ממליצים להתייעץ עם סוכן ביטוח בכל הקשור להיבטים השונים של נושא זה.
 2. שמירה ואבטחה – בכל מרכז לוגיסטי כיום ישנה מערכת שמירה ואבטחה ברמה כזו או אחרת. אנו ממליצים לכם להתקין גם מערכת כזו, הכוללת מצלמות, מערכות המזהות תנועה ומדווחות לגורמים הרלוונטיים ועוד אלמנטים שונים הכרוכים בתשלום נוסף. אם אתם דואגים לנושא השמירה באופן עצמאי, עלות השירות הזה עשויה לעלות 40,000-10,000 ₪ בחודש, כאשר במצבים בהם ישנה חברה המנהלת את נושא תחזוקת המבנה, לרוב שירות זה כלול במחיר.

3.5 מחירון השכרת מרלו"ג

אזור בארץ מחיר ממוצע למ"ר למה כדאי להתייחס?

אזור המרכז

תל אביב-יפו 65 ₪ נוחות גישה, מחסן קרקעי או תת קרקעי, רחוב צפוף או מרווח
ראשון לציון 55 ₪ האם מדובר בקומת קרקע; כמה קומות יש למבנה
חולון 55 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המחסן – צפון העיר או דרומה
פתח תקווה 50 ₪ האם מדובר בקומת קרקע; כמה קומות יש למבנה; קרבה לאזורי מסחר
ראש העין 45 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המבנה 
בני ברק 40 ₪ נוחות גישה, מבנה קרקעי או תת קרקעי, רחוב צפוף או מרווח
אזור ירושלים והסביבה
ירושלים 60 ₪ קומת מבנה, צפיפות ברחוב, האם מדובר בירושלים עצמה או בסביבת ירושלים
בית שמש 55 ₪ קומת מבנה – קרקע או תת קרקעית; בניין או בית פרטי; גישה עם משאית
מודיעין 55 ₪ אזור המרכז – שכונת מגורים או אזור תעשייה; גישה עם כלים כבדים; אזור נוח לפריקה וטעינה
אזור השפלה
רחובות 50 ₪ מהו אזור המבנה בעיר, האם יש גישה נוחה עם משאית, מיקום המבנה מבחינת קומה
לוד 40 ₪ אזור מדויק בלוד; האם מדובר על מבנה בקומת קרקע; האם יש למבנה מספר קומות
רמלה 40 ₪ אזור מדויק ברמלה; האם מדובר על מבנה בקומת קרקע; האם יש למבנה מספר קומות
אזור השומרון
עלי 30 ₪ שכונה בה המבנה ממוקם, בניין או מבנה חיצוני, רמת תנאי האחסון
ברקן 35 ₪ קרבה לכביש מהיר, צפיפות רחוב, מיקום מדויק של המבנה
קרני שומרון 30 ₪ אזור המבנה – אזור תעשייה או שטח ריק בודד; נגישות עם משאית
אזור הצפון
חיפה והסביבה 45 ₪ קומת מבנה – קרקע או תת קרקעית; בניין או בית פרטי; גישה עם משאית
נוף הגליל 35 ₪ אזור מדויק בנוף הגליל; נגישות משאית למבנה
עפולה 40 ₪ אזור מדויק בעפולה, תנאי המבנה – חדש או ישן, האם מדובר בחדר בבניין או במבנה עצמאי
אלונים 45 ₪ מיקום ביחס לכביש מהיר; מבנה עצמאי / תת קרקעי / קומת קרקע
ראש פינה 25 ₪ נגישות טעינה ופריקה של סחורה; תנאי אחסון – מבנה חדש או ישן
אזור הדרום
באר שבע והדרום  40 ₪ קומת מבנה, צפיפות ברחוב, האם מדובר בבאר שבע עצמה או בסביבת העיר
אשדוד 50 ₪ אזור מדויק באשדוד, קרבה לנמל, קרבה לכביש ראשי, מצב מבנה
שדרות 35 ₪ באיזה אזור המבנה בשדרות, מהם התנאים במבנה, האם מדובר בחדר בבניין או במבנה עצמאי

 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button