אילו הכנות צריך לעשות בשטח לפני הצבת מבנה נייד

אם אתם שוקלים לרכוש או לשכור מבנה נייד, הכנת תשתיות במקום בו יוצב המבנה חיונית בשביל להבטיח תהליך התקנה חלק ויציב. בין אם מדובר במבנה על גלגלים, קרוואן או מבנה העשוי ממכולות שילוח מחודשות, אנו ממליצים לכם להקדיש זמן כדי להכין את השטח בצורה נאותה שתשפר את אורך החיים והפונקציונליות של המבנה הנייד שלכם. 

במדריך האינפורמטיבי הזה, נסקור את הצעדים החיוניים שיש לנקוט לפני שהמבנה הנייד שלכם מגיע לאתר. נתייחס למכלול השלבים, החל מפילוס הקרקע, דרך יציקת הבטון ועד הכנת תשתיות הביוב, המים והחיבור לתשתית חשמל.

1. הכנת שטח לקרוואן יביל – יישור הקרקע

לפני הגעת המבנה הנייד, חשוב להכין בסיס ישר ויציב כדי להבטיח יציבות. התחל בפינוי פסולת או מכשולים מהאזור, ולאחר מכן המשך ליישור הקרקע ככל האפשר. משטח ישר ימנע בעיות כמו הטיה, מה שעלול להוביל לבעיות מבניות ואי נוחות בתוך המבנה.

2. יציקת בטון כהכנת תשתית

בחירת סוג היציקה תהיה תלויה בסוג המבנה הנייד ובקביעות מיקומו. עבור הצבה של מבנה לטווח ארוך, תשתית בטון מספקת יציבות ועמידות יוצאות דופן. 

אנו ממליצים להכין את תשתית בטון מבעוד יום על ידי הזמנת איש מקצוע. בעל המלאכה יקבע את כמות הבטון וגבולותיו בהתאם למידות הנדרשות של המבנה הנייד שלכם. לחלופין, אם המיקום הוא זמני או שאתם מעדיפים אפשרות ניידת יותר, שקלו להשתמש באבנים שטוחות כבסיס המבנה הנייד. הניחו את האבנים הללו באופן אסטרטגי בנקודות ספציפיות, כדי ליצור בסיס יציב למבנה.

יציקת בטון

3. תשתיות למבנים ניידים – יישור המבנה

לאחר שהבסיס מוכן, יש ליישר את המבנה הנייד במהלך תהליך ההתקנה. ניתן לעשות זאת באמצעות תשתית הבטון המוכנה או על ידי התאמת המיקום של האבנים השטוחות המיועדות, כפי שהצענו לעיל. פילוס המבנה הנייד הוא תהליך נחוץ ביותר כדי להבטיח שהדלתות, החלונות ומרכיבי המבנה האחרים פועלים כראוי. כך נצליח לוודא והוא שקיימת חלוקת משקל אחידה לטובת שיפור שלמות המבנה.

4. הכנת תשתית ביוב ומים

עבור מבנים ניידים המצוידים בשירותים ומקלחות, הכנה מוקדמת לביוב ומים היא פעולה חשובה ביותר. במידה ואתם מתכננים למקם את המבנה שלכם בחניון קרוואנים או לעשות קמפינג במקום מסודר, תוכלו לנצל את חיבורי הביוב והמים הזמינים שם. עליכם לוודא שיש לכם את הצינורות והמתאמים המתאימים לביצוע החיבורים.

בהיעדר חיבורים מתאימים, תוכלו להשתמש במיכלי פסולת ניידים כדי לאסוף את הפסולת המרוכזת שלכם. במצב הזה אנו ממליצים לתכנן מראש תחנת השלכה קרובה שבה תוכלו לרוקן את המיכלים הללו בבטחה. באופן דומה, אם חיבורי מים אינם זמינים, ודאו שיש לכם מספיק מים מתוקים במיכלים המשולבים שלכם לצורכי שתייה.

5. התחברות לתשתית חשמל

חיבור המבנה הנייד שלכם לתשתית חשמל עשוי להשתנות בהתאם למיקום שלכם. אם אתם מתקינים את המבנה שלכם בחניון קרוואנים, לעתים קרובות נותני השירות במקום מספקים חיבורי חשמל עם דירוגי הספק מסוימים. ודאו שהמבנה הנייד שלכם תואם לחיבור המסופק באותו חניון וכן שיש לכם את כבל החשמל המתאים במידת הצורך.

עבור מקומות מרוחקים יותר ללא חיבורים לחשמל, ייתכן שתצטרכו להסתמך על גנרטור או על מערכת אנרגיה סולארית. גנרטורים מציעים מקורות כוח עצמאיים, בעוד פאנלים סולאריים מזמנים אנרגיה מתחדשת מהשמש, ומספקים פתרון בר-קיימא וידידותי לסביבה. עשו את השיקולים המתאימים לכם ובחרו באפשרות הטובה ביותר שתענה על מכלול הצרכים שלכם.

 

לסיכום, הכנת שטח לקרוואן יביל

הכנה נכונה של האתר לפני הגעת המבנה הנייד שלכם חיונית לחוויית מגורים מוצלחת ומהנה. יישור הקרקע, בחירת תשתית מתאימה, הקפדה על חיבורי ביוב ומים תקינים והתחשבות בתשתית החשמל הם כל מה שצריך כדי להוות את הקרקע לחוויית מגורים ניידת נוחה ויעילה. היערכות מראש תשפר ללא ספק את אורך החיים ורמת החיים של המבנה הנייד שלכם.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button