אחסון תכולת דירה

מעבר דירה הוא ללא ספק אירוע מרגש, אך פעמים רבות הוא גובל גם באתגרים לא פשוטים. לא אחת מעבר דירה מזמן קשיים בכל הקשור לאריזת החפצים והרהיטים שהיו בבית הקודם ולאחסונם בבית החדש, בייחוד כאשר מועד הכניסה שלכם לבית החדש איננו חופף באופן מדויק עם היציאה מהבית הישן. במצב האלה מתעוררת השאלה: היכן למקם את כל הציוד במשך השבועות או החודשים הקרובים?  

הפתרון האולטימטיבי למצבים אלה הוא – שירותי אחסון תכולת דירה. שירותים אלה מספקים לכם יחידת אחסון על פי הדרישות והצרכים שלכם, זאת בשמירה מרבית על החפצים והרהיטים שלכם. במאמר הבא נשתדל לפרוס את היריעה אודות כל מה שקשור לשירותי אחסון תכולת דירה, מהם הצעדים הנכונים לביצוע השכרה זו, אילו טיפים מומלצים כדאי להכיר בתהליך זה, מהן העלויות שכרוכות בהליך זה ועוד מידע רלוונטי נוסף שיסייע לכם בתחום זה. 

6 מצבים בהם נשתמש באחסנת תכולת דירה

שירותי אחסון תכולת דירה הופכים להיות רלוונטיים במצבים שונים, וביניהם:

 1. מעבר דירה – הסיטואציה הקלאסית ביותר לשימוש באחסון תכולת דירה הוא במעבר דירה. במידה וסיימתם חוזה ואתם עומדים להיכנס לדירה הבאה שלכם (שכורה או חדשה) אך הדירה הזו עדיין לא התפנתה, הרי שהגעתם למבוי סתום – את הציוד ותכולת הדירה עליכם להוציא מהבית, אך בד בבד אין לכם מקום לאכלס אותם בו. בסיטואציה הזו שירותי אחסנת תכולת דירה הופכים להיות פתרון מושלם.

לא משנה אם מדובר על פערים בין היציאה-כניסה לדירה החדשה, או שמדובר על מצב בו בדירה החדשה יש פחות מקום מהדירה הישנה – שירותי אחסנת תכולת דירה עומדים לרשותכם.

 1. צמצומים – לא אחת בעלי דירה מחליטים לבצע שינוי במבנה הדירה הקיים, כמו הגדלת המטבח על חשבון הסלון. במצב הזה ייתכן וחלק מהרהיטים שהיו בבית כבר יהיו לא רלוונטיים. במצב הזה ייתכן ואינכם רוצים למכור את הרהיטים הללו אלא לשמור אותם לדירה גדולה יותר אליה תעברו בעתיד, ומאידך אין לך איפה לאכלס את הרהיטים הללו כרגע. במצב כזה של 'צמצום' – שירותי אחסנת תכולת דירה יכולים לתת מענה טוב.
 2. שיפוצים – זמן של שיפוצים בבית, ובייחוד כאשר בני הבית נשארים לגור בו, הוא זמן שמועד לפורענות. כל בעל דירה שביצע שיפוץ בדירה שלו יודע מה המשמעות של תקופת שיפוצים, וקל וחומר כאשר בני הבית חווים את השיפוץ באופן שוטף. בסיטואציה הזו רבים מבעלי הבתים חוששים שהציוד שלהם ייהרס, בין אן מחמת האבק והלכלוך ובין אם מחמת שריטות ומכות שעלולות להיגרם לציוד. במצב הזה ייתן ושירות אחסון חפצים יכול לתת מענה זמני נהדר לסיטואציה אליה נקלעתם.
 3. העברה זמנית – ישראלים רבים מוצאים את עצמם עוזבים את ארץ ישראל לתקופה זמנית אך יחסית ממושכת. מעברים זמניים אלה יכולים להתרחש ממגוון סיבות: לצורכי השלמה אקדמית או מקצועית, לצורכי עבודה או לשם טיול ארוך טווח. במצבים האלה מטבע הדברים אינכם רוצים למכור או למסור את כל הציוד שלכם לאחרים, אלא להישאר עם בסיס מסוים לזמן שבו תשובו לארץ. גם לטובת מעבר זמני שירותי אחסנת תכולת דירה יכולים להיות שירותים נכונים.
 4. ניקיון – בית זקוק לריענון וניקיון מפעם לפעם. לא אחת כשמבצעים סידור לבית מגלים כמה ציוד בלתי רלוונטי ומלוכלך מסתתר בתוך הבית. כשמבצעים ניקיון יסודי מגלים פעמים רבות שחלק מהציוד צריך לעבור למחסן, לפחות לתקופה מסוימת. במצבים האלה שירותי אחסנת תכולת דירה מספקים מענה מעולה לכל תקופת זמן.
 5. פריטים עונתיים – אם נודה על האמת הציוד שקיים אצלנו בבית לא כולו בשימוש יום יומי, ויש פריטים שברוב השנים כלל לא יוצאים מהארון. במידה ויש לכם פריטים עונתיים בדוגמת בגדי חורף, קישוטי חג או ציוד ספורט שבהם נעשה שימוש רק בחלק מתקופות השנה, אנו ממליצים לאחסן אותם במתקני אחסון מתאימים.

בכל המקרים הללו, שירותי אחסנת תכולת דירה מספקים לכם מקום נוח ובטוח לאחסון חפציכם.

בחירת יחידת האחסון הנכונה – הצעדים הנכונים

לאחר שהבנתם שככל הנראה הצעד הנכון עבורכם הוא שירותי אחסון תכולת דירה, אנו ממליצים על מספר פרמטרים חשובים שכדאי לבחון לפני כן:

מיקום – בסופו של יום, גם אם החפצים שעומדים להיות מאוחסנים במכולה אינם בשימוש יום יומי, אנו ממליצים שהם יהיו נגישים אליכם ברמה סבירה. בשל כך בחרו את מתקן האחסון הקרוב ביותר לביתכם, דבר זה יקל עליכם בשעת הצורך.

גודל – לכל מחסן יש גודל שונה והוא מותאם בהתאם לצרכים שלכם. בדקו מהו היקף החפצים שיש לכם, האם אתם חושבים שכמות זו תגדל או שתישאר סטטית, ובהתאם לכך בחנו את האפשרויות השונות שעומדות לפניכם. זכרו: במידה ואין לכם כמות גדולה של ציוד אין צורך לשכור מתקן גדול מדי – חבל על הכסף שלכם.

אבטחה – מוצרים שנשארים לבד בתוך מכולה עלולים להזמין פורצים אליהם. כשאתם בוחרים בחברה שתספק לכם שירותי אחסון תכולת דירה בדקו היטב את כל מה שקשור לתחום האבטחה: האם יש מעקב 24/7 על המכולות? האם המכולות מאובטחות במנעולים ומערכת אזעקה? האם יש שומר למתחם? וכן על זה הדרך.

בקרת אקלים – לא אחת אנשים נוטים לאכלס את הציוד היקר להם בכל הבא ליד – מכולות מתכת, מתחת לפרגולות, במחסנים רעועים ובשלל דרכים. חשוב לדעת שלכל ציוד יש את הרגישות המתאימה לו, ולכן אם אתם מאחסנים פריטים בעלי רגישות, כמו כלי נגינה, יצירות אומנות, כלי נגינה או אמצעים אלקטרוניים כדאי מאוד לבחון שיש שם אמצעי בקרת אקלים. אמצעי זה מסייע לווסת את טמפרטורת החדר כך שתכולת החדר לא תיהרס מחמת הטמפרטורות הקיצוניות במהלך עונות השנה.

עלות – להיבט של התקציב יש משמעות לא מבוטלת. אנו ממליצים לבצע סקר שוק ראשוני, לבחון את המחירים השונים שמוצעים לכם ולהשוות בין ההצעות השונות (לא רק את ההיבט של המחיר!). לאחר שראיתם את מנעד המחירים בחרו את החברה שמספקת לכם את התמורה המשתלמת והמקצועית ביותר.

5 טיפים לאחסון תכולת דירה מושלם

בחרתם את יחידת האחסון המתאימה לכם? מעולה, כעת עליכם להיכן את החפצים והרהיטים שלכם לשלב האחסון. הכנו לכם 5 טיפים חשובים שיעזרו לכם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר:

 1. ארזו את הפריטים שלכם כראוי – אנו ממליצים להשתמש במירב האמצעים שיגנו על הפריטים שלכם, הן בהובלה עצמה והן במשך כל תקופת האחסון. השתמש בארגזים, נייר אריזה וניילון בועות איכות, זאת כדי לספק הגנה מקסימלי על הפריטים שלכם. כמו כן סמנו את הארגז שלכם באופן הנוח ביותר כך שתוכלו לזהות אותו באופן מהיר. 
 2. פרקו פריטים גדולים – במידה ואתם מאחסנים רהיטים אנו ממליצים לפרק אותם לפני האחסון. כך תוכלו לחסוך מקום אחסון שבו תוכלו להכניס חפצים אחרים. יחד עם זאת, הימנעו מפירוק רהיטים מורכבים או כאלו שהפירוק עלול להזיק להם.
 3. נקו את החפצים שלכם – לפני האחסון אנו ממליצים לנקות את החפצים שלכם בצורה טובה, זאת בכדי שהם יישמרו לטווח זמן ארוך.
 4. אחסן פריטים מהרצפה – לעולם אל תניחו את הארגזים או המוצרים שלכם ישירות על רצפת המבנה. כל פריט שאתם רוצים להניח – הניחו רק על משטח או במה. פעולה זו תגן על המוצרים שלכם מפני לחות ומזיקים.
 5. אחסנו פריטים בצורה מסודרת – אחסון חפצים צריך להיעשות בצורה מסודרת ומחושבת. לא כדאי "לדחוף" את המוצרים לתוך המבנה, אלא חשבו היטב מהם המוצרים השימושיים יותר ואילו מוצרים שימושיים פחות ובהתאם סדרו אותם. את המוצרים השמישים יותר מקמו בצורה כזו שיהיה לכם קל יותר לגשת אליהם.

ערמו קופסאות ורהיטים בצורה מסודרת ביחידת האחסון שלך כדי שיהיה לך קל לגשת למה שאתה צריך.

אחסון תכולת דירה – עלויות משתנות

עלות אחסון תכולת דירה נקבעת על פי מספר פרמטרים: איכות האחסנה, איכות המיגון שהושקע במבנה, שטח המקום לו אתם זקוקים, כמות החפצים שיש ברשותכם, וכמובן – טווח הזמן של האחסון. חשוב להעיר שהמחיר הנגבה מכם איננו רווח 'נקי' לחברה המשכירה שכן לחברות האחסנה יש הוצאות לא מבוטלות, בדוגמת ניקיון, אבטחה ושטח החזקה של אתר המבנים. אם כן, כדי לדעת כמה עולה אחסון תכולת דירה יש לחשב את מכלול המרכיבים הללו.

בשביל לפשט את הדברים נציג בפניכם מספר נתונים. לצורך העניין, תכולת דירה אותה ניתן לאחסן ב-6 עד 12 קוב תעלה כ-350-200 ₪ בחודש. כמות כזו לרוב מייצגת שיעור ציוד של דירת סטודנטים / זוגות צעירים. בהתאם לכך, אכלוס דירה המונה 3 או 4 חדרים ומצריכה שטח אכלוס המונה 30 קוב, כבר יגבה מכם מחיר גבוה יותר. כמו כן כדאי לדעת שככל שזמן האחסון גדול יותר המחיר החודשי עשוי לרדת בהתאם.

ביטוח אחסון תכולת דירה: מרכיב חשוב!

לא משנה באיזו חברת אחסון תכולת דירה אתם בוחרים, חשוב לוודא שהשירות שלהם כולל ביטוח מלא עבור כל מקרה של גניבה ופריצה שעלול לקרות. אולם לא רק ביטוח מפני גניבות הוא חשוב, אלא גם מפני נזקי טבע שונים. בסופו של יום נזקים של רטיבות או שריפות הם דבר שעלול לקרות, ולכן אנו ממליצים לוודא שהחפצים שלכם מבוטחים ומכוסים מפני כל מה שקשור לצרות כאלו ואחרות.

חלק מחברות הביטוח מחייבות את המאחסנים שכל ארגז שנכנס למכולה יהיה ממוקם מעל במת עץ, כך שהארגזים יהיו מוגנים מרטיבות ולחות. כמו כן חשוב לוודא שמבנה האחסון שלכם מחובר למוקד כיבוי אש לצורך הגנה מיידית מפני שריפות או כל אירוע מתפרץ אחר.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button