שירותים ניידים נגישים לנכים להשכרה

בישראל חיים אנשים רבים עם מוגבלות בנגישות, כאשר הנתונים מראים על כ-15% מהאוכלוסייה בישראל שזקוקה לסיוע בכל הקשור לניידות. מוגבלויות כמובן לא מגדירות אנשים, אבל הן יכולות להפוך חוויות מסוימות למאתגרות יותר. בשנת 1990, התקבל חוק בארצות הברית שקבע שיש להפוך את השטחים הציבוריים לנגישים יותר עבור בעלי מוגבלויות, וכך גם בישראל זכויותיהם מקבלות הכרה חוקתית יותר ויותר עם השנים.

לאור זאת, כאשר מארגנים אירוע, מסיבה או מפגש חברתי עליכם מוטלת האחריות לדאוג לכך שכל אורח ירגיש רצוי. אחת המשמעויות של אחריות זו היא להחזיק שירותים נגישים לנכים ולבעלי מוגבלויות. שירותים נגישים להשכרה עלו בשנים האחרונות למודעות גבוהה, ובצדק. במאמר הבא נדבר על מספר היבטים שקשורים לענף זה.

דרישות בסיס עבור שירותים נגישים להשכרה

מוגבלויות מתווה כללים ותקנות עבור שירותים נגישים, כולל שירותים ניידים. בחלק מהמקומות והאירועים חייבים להיות שירותים, אך החוקים עשויים להשתנות לפי עיר ומדינה.

ההנחיה הכללית היא שעל כל 20 יחידות שירותים ניידות באירוע, צריך להיות לפחות תא שירות נכים אחד. את יחידות הנכים יש להציב בקרבת יחידות אחרות ובאזור עם שטח חלק ונגיש. צריכה להיות לפחות יחידת נכים אחת לכל מקבץ שירותים.

שירותים ניידים הנגישים לבעלי מוגבלויות אמורים לעמוד בדרישות הבאות:

  • דלתות רחבות צירים או מגנטיות.
  • בניית רצפה מחוזקת.
  • רמפה ומרווח רצפה נמוך.
  • מעקות תומכים.
  • מספיק מקום לכיסא גלגלים להסתובב.
  • שלט המציין נגישות לנכים.

יש לציין עוד ששטח רצפה מרווח הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר של עיצוב שירותים ניידים לנכים. ליחידות חייב להיות מספיק מרווח לבוהן ולברכיים כדי שכיסא גלגלים יבצע סיבוב של 360 מעלות. כל חלל מתחת לכיורים או מאפיינים אחרים נחשבים למרווח הבוהן והברכיים.

שירותים נגישים לנכים
שירותים נגישים לנכים

נגישות שירותים ניידים לנכים

לנגישות של השירותים יש חשיבות רבה, במיוחד כשמדובר על שירותים נגישים. לא אחת בעלי אירועים ממקמים את תא השירותים במקום שאיננו נגיש, מה שגורם לקושי רב לאנשים שזקוקים לכך. כדי להימנע ממצב זה אנו ממליצים לכם להכיר היטב את מקום האירוע שלכם, מה שיסייע לכם בתכנון האירוע.

אם אינכם מכירים את הפריסה של המקום, בקרו בו או תסתכלו בתמונות באינטרנט. הדבר הכי טוב יהיה אם תעשו קצת מחקר על האזורים האידאליים למיקום תאי השירותים הנגישים. נסו לוודא שיש דרך ברורה שהאורחים שלכם יכולים ללכת אליו כדי להגיע לשם.

כמו כן, תצטרכו להכיר את הצרכים של האורחים שלכם. יש לכם מישהו שצריך שירותים ניידים הנגישים לנכים? אם כן, עליכם להזמין מספר מתאים של שירותים ניידים ידידותיים לכיסא גלגלים בהתאם למספר האנשים הזקוקים לכך.

שירותים נגישים לנכים
שירותים נגישים לנכים
השכרת שירותים נגישים לנכים
השכרת שירותים נגישים לנכים

 

 

טיפים לשירותים נגישים

ככלל אצבע, עליכם לנקות ולחטא את כל השירותים הניידים לפני האירוע שלכם. אנו ממליצים לבדוק מול החברה המשכירה האם התאים מגיעים אחרי חיטוי או שמא הניקוי הזה מוטל עליכם. במידה וחברת ההשכרה איננה אחראית על כך, בדקו האם פעולה זו דורשת תשלום נוסף או שתעשו זאת בעצמכם. האורחים שלכם ללא ספק יעריכו את האפשרות להשתמש בשירותים ניידים נקיים והיגייניים.

שימו לב לזמני אספקה

למרות שזה נשמע טריוויאלי אנו ממליצים לוודא שהשירותים הניידים שלך מגיעים בזמן. למעשה אם אתם בוחרים בחברת השכרה מקצועית ומנוסה אין לכם מה לדאוג בהקשר הזה, אך בכל אופן אנו ממליצים ליצור קשר עם בעל האירוע מספר ימים קודם לכן ולבדוק שאין פערים מסוימים שצצו פתאום.

אז במידה ואתם מעוניינים בשירותים נגישים להשכרה צרו עמנו קשר בהקדם, צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם במתן ייעוץ והתאמות. 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button