כמה עולה קונטיינר (מכולה)?

כתבנו לכם פה מידע בנושא של מחירי מכולות 6 מטר ו12 מטר. מוזמנים לקרוא את המידע ולקבל אינדיקצייה על כל הנושא של מכולות יד שנייה. שימו לב שהמחירים צפויים להשתנות לעלות ולרדת בהתאם למצב בשוק. במאמר הסברנו גם על עלויות ההובלה של המכולה וכל המידע שצריך לדעת שמחפשים לקנות קונטיינר משומש.

מחיר מכולות 6 מטר ו12 מטר משתנה בהתאם לתקופות

שורות אלו נכתבות בעיצומה של מלחמת חרבות ברזל. בשעת מלחמה הביקוש למכולות 6 מטר גדל בצורה משמעותית ועם הביקוש גדל גם המחיר. גם בתקופת הקורונה עלו מחירי המכולות המשומשות מהסיבה הפשוטה שלא היו הרבה מכולות חדשות שנכנסו לארץ בגלל ההשפעה של הקורונה על הסחר העולמי. אז קחו בחשבון שהמחירים הם דינמיים עולים ויורדים בהתאם למלאי שמצטבר בישראל ובהתאם לכמות הביקוש של מכולות פה בארץ. מחיר המכולה הגולמית (מכולה ערומה) משפיע כמובן גם על מכולות משופצות ומאובזרות.

מכולות משומשות לקנייה מקבוצת יא גואטה

חברת י.א גואטה , אחת החברות המובילות בישראל בכל הקשור לתחום השינוע ושירותי מבנים למכירה והשכרה, מעניקה לכם במאמר זה ידע ששווה זהב. במאמר זה ניגע במאפיינים השונים של סוגי המכולות המוצעים למכירה, נשפוך אור על המרכיבים המרכזיים המעצבים את המחיר שלהן, ונציג בפניכם ידע חיוני עבור קבלת החלטות מושכלת בעולם הסחר והתחבורה הבינלאומיים.

כהקדמה לדברים נציין שמכולות ימיות (קונטיינרים) מורכבות מ-3 גדלים מרכזיים: מכולה 3 מטר (10 פיט), מכולה 6 מטר (20 פיט) ומכולה 12 מטר (40 פיט). נתחיל למנות את המאפיינים של כל אחת מהמכולות הללו:

מחיר מכולה 3 מטר

מכולות אלו קטנות משמעותית ממקבילותיהן הגדולות יותר, מה שהופך אותן לאידיאליות עבור אזורים מוגבלים בחלל או עבור מי שמחפש פתרון אחסון קל לניהול. למרות גודלם הקטן יחסית, מכולות אלו שומרות על עמידות לפחות בכל הקשור לקונטיינרים סטנדרטיים. קונטיינרים אלה בנויים בדרך כלל מחומרי פלדה חזקים כדי לעמוד בתנאי סביבה קשים ולאבטח את התכולה שנמצאת בתוכם.

טווח מחירים: 

מחיר מכולה 6 מטר (20 פיט)

מכולה זו היא אחת המכולות הנפוצות ביותר בתעשיית ההובלה והאחסון. מכולות אלו מציעות פתרון מרווח למשלוח מטענים על פני הגלובוס. קונטיינרים אלה עשויים מפלדה עמידה והם בנויים לעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים ובטיפול גס במהלך ההובלה. מבנים אלה כוללים דלתות מטען כפולות בקצה אחד, המאפשרות גישה נוחה להעמסה ופריקה של סחורות ביעילות.

טווח מחירים: 

מחיר מכולה 12 מטר (40 פיט)

המכולה הזו היא המכולה הגדולה מבין הדגמים הסטנדרטיים, וגם היא משמשת לרוב להובלה ואחסון של מטענים בינלאומיים, אך כאמור היא מאפשרת לאחסן משקל רב יותר. התמחור של מכולה בגודל 12 מטר עשוי להשתנות באופן משמעותי בהתאם למספר גורמים, כמו: מצב המכולה, גיל המכולה ומיקומה, כמו גם תנאי השוק הקיימים. 

בדרך כלל, מכולות חדשות באורך זה נוטות להיות יקרות יותר מהמכולות המשומשות, מכיוון שהן 'מהניילון' וככל הנראה נעשה בהם שימוש בודד, בנסיעה אחת בלבד. בנוסף, העלות של מכולה באורך 12 מטר עשויה להיות מושפעת גם מהספק או המוכר, הוצאות הובלה וכל שינוי או התאמה אישית שיבקש הקונה.

טווח מחירים: 

 

מכולה 12 מטר למכירה
מכולה 12 מטר

 

מחיר מכולה יד שנייה

מחיר מכולות משלוח יד שנייה יכול להוות אופציה אטרקטיבית עבור עסקים ואנשים פרטיים המחפשים פתרונות חסכוניים לצרכי האחסון או ההובלה שלהם. בניגוד למכולות חדשות, שעלולות להיות יקרות משמעותית, מכולות משומשות מציעות אלטרנטיבה ידידותית יותר לתקציב מבלי להתפשר על הפונקציונליות. העלות של מכולות יד שנייה משתנה בהתאם למספר גורמים, כולל גיל המכולה, מצבה הפיזי והאסתטי וגודל המכולה. 

מה משפיע על מחיר המכולה?

בכל הנוגע למחיר המכולות, נכנסים לתמונה מספר גורמים מכריעים, המשפיעים ישירות על העלות הכוללת:

 1. אורך וגובה – לאורך ולגובה של המכולה יש תפקיד משמעותי בקביעת המחיר שלה, כאשר מכולות גדולות יותר גובות בדרך כלל עלויות גבוהות יותר בשל הקיבולת שלהן ואפשרויות האחסון הרחבות יותר.
 2. מצב המכולה – מצב המכולה הוא בעל היבט מכריע בשקלול המחיר, שכן מכולות חדשות הן יקרות יותר מהמכולות המשומשות, בהתחשב במצבן החדש והבלאי המינימלי שהן באות איתו. 
 3. אמצעי שינוע מלבד מחיר המכולה עצמה אין להתעלם מעלויות ההובלה אותן צריך לקחת בחשבון. המרחק בין היעדים ושיטת ההובלה יכולים להשפיע על המחיר הסופי. לפעמים יש צורך להשתמש במנוף, מה שדורש עלויות נוספות.

התחשבות בגורמים חיוניים אלו מבטיחה הבנה מקיפה של תמחור המכולה, ומאפשרת החלטות מושכלות לעסקים ולאנשים פרטיים המחפשים את המכולה האידאלית לצרכים הספציפיים שלהם.

 

כמה עולה להוביל מכולה?

עלות הובלה של מכולה זה סדר גודל של 2000-3500 ש"ח תלוי כמובן בגודל המכולה שאתם צריכים מכולה 20 פיט שש מטר יותר זול להוביל ממכולה של 40 פיט 12 מטר. המחירים האלו מתייחסים להובלה של מכולה כולל מנוף להוריד אותה לרצפה. אם המקום שבו אתם רוצים להניח את המכולה רחוק ממקום החנייה של המשאית כנראה שנצטרך לבוא עם מנוף גדול יותר וזה משפיע על מחיר ההובלה.

 

הובלת קונטיינר (מכולה) עם מנוף מחיר

הובלה של קונטיינר לקנייה או להשכרה זה חייב להיות עם מנוף שיוריד את המכולה. זה שונה מהובלה של מכולות נמל שפורקים את התכולה שלהם בצורה ידנית. בהובלה שבה נדרש להוריד את הקונטיינר מהמשאית חייב מנוף. מחיר הובלה של מכולה עם מנוף זה כמו שכתבנו למעלה סדר גודל של 2000-3500 ש"ח. תלוי כמובן גם איפה אתם גרים אם אתם גרים במקום רחוק המחיר צפוי לעלות טיפה אבל בגדול זה המחירים.

 

איזה צבע מגיעה המכולה?

מכולות מגיעות בכל הצבעים תלוי בצבע שצבעה אותה חברת השילוח או היצרן של המכולה. מהסיבה הזאת תראו מכולות בכל הצבעים. אם חשוב לכם הצבע בדרך כלל במלאי יש לנו כל מיני צבעים תבקשו את זה מאיתנו מראש ונשלח לכם את הצבע שאתם מעדיפים. יש אפשרות גם לצבוע את המכולה בצבע שתירצו בתוסת תשלום.

 

למה מוכרים את המכולות ביד שנייה

מכולות נמכרות בדרך כלל בגלל עודף שמצטבר בנמלים בישראל. חלק מהמכולות חוזרות עם האוניות לנמל השילוח ויש הרבה מכולות שנשארות פה בארץ ונמכרות לשוק החופשי כמכולות יד שנייה. הקונטיינרים האלו שנמכרים הם במצב מעולה ללא פגמים או נזילות הם נמכרות רק מהסיבה שהצטבר עודף במחסנים בנמל. יש גם מכולות ימיות שנמכרות בגלל המצב שלהם אם טיפה מתחילות להיות חלודות או שיש קצת בלאי ונזילות. בכל מצב אנחנו מוכרים מכולות במצב טוב ללא בעיות. במכולה ריקה אין הרבה דברים שיכולים להיות פגומים בגדול זה גוש של ברזל

מה יש במכולה ריקה? מה כדאי לבדוק לפני קנייה?

מכולה ערומה שהגיעה מהנמל אין לה יותר מידי מפרט טכני. יש לה בסך הכל את המעטפת מברזל מסביב ועוד שתי דלתות ברזל. שקונים מכולה יד שנייה יש כמה דברים שכדאי לשים לב שבאים לראות או שקונים דרך הטלפון.  ריכזנו עבורכם כמה דברים שכדאי לשאול או לבדוק:

 • שאין מכות משמעותיות בפח המכולה. לפעמים מכולות מקבלות מכות בהובלות ובשינוע הימי. כדאי לקבל תמונות או סרטון של המכולה מכל הצדדים לראות שאין מכות רציניות בגוף המכולה.
 • לוודא שאין הרבה חלודה ובלאי של הברזל: מכולות ישנות שהצבע שלהם כבר ישן ובלוי מתחיל להיות להם חלודה בכל מיני מקומות שהיו בחשיפה עם מים. ולכן כדאי לבדוק שקונים מכולה שאין בה הרבה חלודה והיא במצב טוב בדגש על רצפת המכולה מלמטה וגג המכולה
 • כדאי לבדוק שאין נזילות:  ההשפעות של מכול בגוף המכולה ובלאי של הצבע זה חלודה. החלודה גורמת לבלאי ונזק בפח המכולה מה שגורם לנזילות. ככל שהמכולה נראת טוב יותר מבחינת צבע ומצב הפח יהיה פחות נזילות לאורך השנים.
 • מצב הרצפה של המכולה: למכולה יש רצפה מעץ מפנים. שקונים מכולה תבקשו לקבל צילום של הרצפה מבפנים. יש מכולות שהרצפה שלהם לא שלימה במאה אחוז. מכולות ישנות העץ נאכל עם הזמן או נהרס כתוצאה מפריקות והעמסות של המכולה עם עגלות ומלגזות חשמליות.
 • דלתות המכולה לוודא שתקינות: למכולה יש שני דלתות ברזל. תוודאו שהם ישרות ונסגרות כמו שצריך. לפעמים דלתות מכולה מתעקמות או ולא נסגרות בצורה הרמטית. חשוב שהמכולה תיסגר כמו שצריך בשביל שתוכלו גם להשתמש במנעול ולנעול את המכולה.

 

מחיר מכולה משרדית או מכולה משופצת:

בגדול זה מאוד פשוט התמחור נובע מכמות הכסף וזמן העבודה שהושקע על המכולה בתוספת של מחיר המכולה הגולמי כמובן. כל דבר שנוסף למכולה משפיע על המחיר. יש דברים שעושים בכל מכולה שמשפצים והם הבסיס שחייב לעשות אם רוצים להשמיש את המכולה למגורים או משרד.

 • בידוד טרמי
 • מעטפת של גבס
 • תקרה אקוסטית
 • דלת חדשה
 • מערכת חשמל ותאורה
 • מזגן

מעבר לזה יש דברים נוספים שחלק מהאנשים שרוצים מכולה משופצת ירצו להוסיף למפרט הטכני של המכולה בהתאם לצרכים האישיים שלכם. גם הדברים האלו עולים כמובן כסף.

 • חלון + סורגים
 • מטבח
 • שירותים
 • מקלחת
 • דוד מים
 • מחיצות בין החללים
 • דלתות פנים

המחיר הסופי של המכולה

מחיר מכולת משרד

מחיר מכולת שירותים

מחיר מכולת אולם

מחיר מכולת 12 מחולקת למשרדים

מחיר מכולה חצי מחסן חצי משרד

 

 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button