שירותים כימיים להשכרה

עד היום, שירותים כימיים הם עדיין החלופה המוכרת והנפוצה ביותר לשירותי הקבע המצויים בבתים של כל אדם בישראל. עבור רוב האנשים, המונח 'שירותים כימיים' בהחלט יצלצל בצליל מוכר. כל מי שהיה אי פעם בפסטיבל, באירועים גדולים דומים שהתקיימו באוויר הפתוח או אפילו ביריד של העיר המקומית, נתקל בהכרח עם סוג זה של שירותים כימיים, ואולי אין לו את הזיכרונות הטובים ביותר מזה. אך למעשה יש לדעת שבהיערכות נכונה זו יכולה להיות חוויה טובה וחסכונית שעושה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

שירותים כימיים להשכרה – קיום כמעט עצמאי

הרושם שיש לגבי שירותים אלה מבוסס בעיקר על עומס יתר של שירותים אלו באירועים כאלה ולא על התאמתם הכללית. למעשה, בשל התוספים הסניטריים בהם נעשה שימוש, שירותים כימיים אינם רק חסרי ריח יחסית (למעט הריח המובנה של הכימיקלים), אלא הם גם אינם דורשים שום חיבור למים, מה שהפך אותם לפופולריים במיוחד בעולם הקמפינג והאירועים.

לצד זאת יש להעיר שהפונקציונליות של שירותים כימיים עם תוספים כימיים המעכבים את פירוק ההפרשות מהווה גם סיכונים שונים ולעתים חמורים לבני אדם ולסביבה. במאמר הבא נטפל בצורה יסודית בכל מה שקשור לשירותים כימיים, החל מהגדרת המוצר, דרך ההבדלים בין שירותים כימיים לבין שירותים ניידים ועד השלבים השונים בדרך להשכרת שירותים כימיים.

מה זה אסלה כימית?

אסלה כימית מאופיינת בכך שהיא עושה שימוש בחומרים כימיים אשר מונעים ומחטאים את תהליכי הפירוק החיידקיים של שתן וצואה. לפיכך, התפתחותם של תהליכי ריקבון וריח מופחתת או מתבטלת לגמרי. העובדה שאין צורך בחיבור מים והיתרון הברור של מניעת ריחות הודות לחומרים כימיים הבטיחו לשירותים הכימיים מקום של כבוד באירועים ציבוריים רבים.

עם זאת, השימוש בכימיה גם מהווה סיכונים רבים. לפיכך, ניתן להשליך את הפסולת משירותים כאלה רק במקומות שתוכננו במיוחד לכך שכן מפעלי טיהור שפכים תלויים בדיוק באותם תהליכי פירוק טבעיים של ההפרשות המדוכאות על ידי התוספים הכימיים. 

פונקציונליות של שירותים כימיים – שיעור קצר בכימיה

ללא קשר לדגם או למיקום השימוש, שירותים כימיים מבוססים תמיד על אותו עיקרון. ההפרשות המוצקות והנוזליות נאספות יחדיו במיכל שאליו מוסיפים חומרים כימיים. אלו, כאמור, נועדו לעכב את הפירוק החיידקי הטבעי של הגללים ובכך למנוע התפתחות של ריחות לא נעימים. יחד עם זאת, הכימיקלים פועלים כחיטוי ומשמשים להאצת פירוק (כימי) של שתן, צואה ותוספת נייר הטואלט מה שמקל על ריקון מאוחר יותר של מיכל האיסוף.

בדרך כלל משתמשים בכימיקלים כגון גלוטראלדהיד, פורמלדהיד וקטיונים אמוניום רבעוניים. כל אלה יעילים באותה מידה, בעיקר בגלל אפקט החיטוי שלהם, אבל, למרבה הצער, הם גם כרוכים בסיכון. גלוטראלדהיד מאופיין בריח חריף והוא גם רעיל מאוד הן לבני אדם והן לאורגניזמים מימיים. לפורמלדהיד יש גם ריח חודר שעלול לגרום לאלרגיות וכן לגירוי בעור, בדרכי הנשימה או בעיניים אם משתמשים בו בצורה לא נכונה. 

קטיוני אמוניום רבעוני הם גם חומרים אגרסיביים ביותר. לכן אין לזלזל בסיכונים הבריאותיים הנובעים משימוש בתוספים סניטריים כימיים כאמור. אכן ישנם גם חומרים המוכרזים כמתכלים לחלוטין ומשמשים בשירותים כימיים.

בשורה התחתונה בשירותים הכימיים נעשה שימוש רחב בחומרים כימיים שמטרתם להקל כמה שניתן על השהות בתא שירותים זה, בייחוד כאשר הוא משמש קהל אנשים רב. יש להיזהר מנגיעה חשופה בחומרים אלו ולבדוק עם חברת ההשכרה האם ישנה בקרה אחר כמות החומרים הניתנת בתוך תאי השירותים.

מה ההבדל בין שירותים כימיים לשירותים ניידים?

רבים נוטים לערבב בין שני סוגים שונים של מתקני נוחיות – בין שירותים כימיים לבין שירותים ניידים. למעשה השמות הללו אכן די מבלבלים, אך כאשר נכנסים לעובי הקורה מבינים שקיימים מספר הבדלים מרכזיים בין סוגי המתקנים הללו. ננסה להגדיר במספר שורות את ההבדלים בין שירותים כימיים להשכרה לבין שירותים ניידים.

נתחיל משירותים כימיים. למעשה ברוב המקרים שירותים כימיים בנויים בתצורה של תא אחד, כאשר בו נוכל למצוא אסלה ובור שופכים אליו כל השפכים מתרכזים. לרוב בתוך האסלה נוכל למצוא חומרי ניקוי כימיים הפועלים על בסיס פורמלין. מטרת חומרים אלה היא לשמור על ההיגיינה והניקיון בתוך תא השירותים. הרושם הלא טוב שקיים לאנשים רבים מתא שירותים זה נובע משימוש רב של מספר גדול של אנשים בתא שירותים אחד שעה שהשירותים אינם מתרוקנים לאחר כל שימוש. יחד עם זאת יש לדעת ששירותים כימיים מכילים מספר פתחי אוורור ומפיצי ריח שתפקידם להקל על השהות בתא השירותים.

לרוב שירותים ניידים מצריכים חיבור למערכת ביוב מסוימת. אולם ככל הנראה זו נקודת ההשקה היחידה בין שני המתקנים הללו. בשונה משירותים כימיים, שירותים ניידים ברוב המקרים בנויים בתוך קרוואן גדול עם מספר תאים. בשל כך שירותים ניידים הם גם בעלי פוטנציאל הרבה יותר גדול לשכלולים ותוספות. לצורך העניין, דבר שבשגרה הוא לראות בתוך תא שירותים נייד מערכת חשמל המשמשת לטובת מיזוג ותאורה, וכן כיור עם מים ועיצובים שונים שאינם נופלים מחדר שירותים במסעדה יוקרתית או באולם אירועים.

על פניו יש עדיפות מוחלטת לשירותים הניידים, אך חשוב כמובן לזכור את עניין המחיר והצורך בחיבור לתשתיות בשירותים שאינם כימים. עלות השכרה של שירותים כימיים זולה משמעותית מהשכרה של שירותים ניידים. בשל כך בהתכנסויות רבות המארגנים מעדיפים לשכור תאי שירותים כימיים, הן מפני שהם נותנים תפוקה מעולה והן מפני שההוצאה הכרוכה בהם פחותה בצורה משמעותית.

3 שלבים להשכרת שירותים כימיים

שלב 1: קבע כמה אנשים יהיו באירוע או באתר העבודה שלך.

הגיוני שמספר סירי הפורטה שתצטרכו תלוי במספר האנשים שיהיו באירוע שלכם. לדוגמה, פסטיבל מוזיקה גדול צריך הרבה יותר שירותים כימיים מאשר פיקניק של חברה קטנה.

כמובן, המספר המינימלי של השכרות שתצטרך הוא אחד. אבל, אנו ממליצים על שירותים כימיים אחד לכל 50 אנשים לנוחות וניקיון מירביים.

שלב 2: החלט איזה סוג של יחידות אתה הולך להזדקק.

ברוב המצבים, צריך לספק אוסף של יחידות שירותים כימיים בודדות ויחידה אחת (או יותר) מותאמת נגישות. עם זאת, ייתכן שתרצה חוויה נעימה יותר עבור האורחים שלך; במקרה כזה, אולי כדאי לשקול לבדוק על אופצייה של השכרת נגרר שירותים.

שלב 3: מצא ספק המשרת את אזור האירוע או אתר העבודה שלך.

עכשיו כשאתה יודע כמה יחידות אתה צריך ואיזה סוג, תצטרך למצוא ספק תברואה שיכול לשרת את האזור שלך. חברת י.א גואטה מספקת שירותי השכרה של שירותים כימיים בפריסה ארצית,  כך שלא משנה מהו המיקום שלכם – אנו נשמח לספק לכם את כמות התאים לה אתם זקוקים, בצורה המקצועית והמהירה ביותר.

אנו ממליצים לעיין בביקורות של גוגל כדי לקבוע באיזה ספק להשתמש. כפי שתוכלו לראות, הדירוג הגבוה מאוד של י.א גואטה מייצג את שביעות רצון הלקוחות שלנו בעבודה מולנו.

כמה עולה לשכור שירותים כימיים ליום אחד?

אם אתם רוצים לדעת כמה עולה לשכור שירותים כימיים ליום, נצטרך לתת לכם הצעת מחיר אישית המורכבת מפרמטרים שונים אותם נצטרך לברר מולכם, כגון:

  • איזה סוג של שירותים כימיים אתם צריכים.
  • באיזה יום אתם צריכים את השירותים.
  • באיזו שעה תצטרכו את לקבל את ההזמנה.
  • לכמה זמן השכרה אתם צריכים את השירותים
  • איפה בארץ אתם צריכים את השירותים

אם אתם זקוקים להשכרה של שירותים כימיים ליותר מיום אחד, כדאי שתדעו שאנו מספקים שירותי ניקיון וריקון מיכלים כדי לשמור על ניקיון תברואתי של היחידות הנמצאות ברשותכם.

שירותים כימיים להשכרה – תחומי יישום

בשל פעולתם ללא מים או ליתר דיוק, עצמאות אספקת המים, שירותים כימיים מתאימים לכל מקום בו אין מים זמינים. המשמעות היא ששירותים כימיים עם מיכלים קבועים משמשים בעיקר באתרי בנייה, פסטיבלים או אירועים גדולים אחרים. דגמים קטנים יותר, כמו אסלות קסטות או דגמים ניידים, משמשים במיוחד בתחום הקמפינג ולרוב מהווים ציוד סטנדרטי של קרוואנים, אך ניתן להשתמש בהם גם באזורים אחרים כגון בתי גן או בתי נופש, הודות לקומפקטיות שלהם. 

יתרה מכך, רוב הדגמים אינם דורשים חיבור לחשמל מה שמשפר עוד יותר את האוטונומיה ובדרך כלל מרחיב את תחומי היישום. עם זאת, יש לשקול את הנסיבות המגבילות שימוש עצמאי בשירותים אלו, שכן העובדה שניתן לרוקן את השירותים רק במתקני סילוק ספציפיים מונעת בהכרח נסיעה שנמשכת מעבר למספר ימים.

יתרונות וחסרונות במבט אחד

על אף ששירותים כימיים אכן דורשים כמויות קטנות של מים, הם אינם צריכים להיות מחוברים למערכת הביוב וזו הסיבה שהם נמצאים בדרך כלל במקומות שאין להם גישה למים. החומרים הכימיים המשמשים אז מסייעים להאיץ את הפירוק הכימי של ההפרשות, אשר, עם זאת, טומן בחובו סיכון במובנים רבים. להלן, יתרונות וחסרונות מעשיים שכרוכים בשימוש בשירותים אלה.

יתרונות שירותים כימיים

היגייני: עקב חומרים כימיים וריקון קבוע.

אוטונומי: אין צורך בחיבור למערכת הביוב.

קומפקטיות: מלבד שירותים עם מיכל קבוע, רוב הדגמים האחרים דורשים מעט מקום.

חסרונות שירותים כימיים

תלות: נדרש לרוקן ולשטוף את השירותים בעזרת ביובית 

זיהום סביבתי: התוספים הכימיים מזיקים לסביבה ולבריאות שלנו ויש להשתמש בזהירות ובאחריות.

ניקיון: בשל החומרים בהם נעשה שימוש, יש צורך בניקוי קבוע ויסודי.

עלויות: התוספים הכימיים יקרים למדי.

מים: למרות ששירותים כימיים אינם זקוקים לחיבור מים, הם עדיין לא מסתדרים ללא מים לחלוטין.

מהי הקיבולת של מיכל אסלה נייד?

הקיבולת של מיכל שירותים כימיים חשובה מכיוון שקיבולת המיכל תקבע באיזו תדירות צריך לרוקן את המיכל המלא הופך את סיר הפורטה לכמעט בלתי שמיש, מה שעלול להרוס את הזמן הטוב של האורח.

מיכלי שירותים ניידים מגיעים בדרך כלל בנפחים של בין 50 ל-70 ליטר. לשירותים הניידים הסטנדרטיים שלנו לאירועים יש קיבולת של מיכל פסולת של 70 ליטר.

סוגים שונים של שירותים כימיים

למעשה הסוג הנפוץ ביותר של שירותים כימיים הוא – תא שירותים יחיד. בדרך כלל תא זה נראה כמו ארגז גדול עם דלת. בפנים, אתה בדרך כלל מוצא מעין אסלה עם חור שמוביל למיכל החזקה.

ביחידות דוכן בודדות עשויות להיות לפעמים משתנות בפנים. מאפיינים נפוצים נוספים כוללים מושב אסלה, אזור שטיפת ידיים ותפס נעילה על הדלת.

חלק מיחידות דוכן בודדות תואמות נגישות, מה שהופך אותן לנגישות למשתמשי כיסא גלגלים, אולם אחרות עשויות להיות מעט יותר קשות לשימוש בכיסא גלגלים. ההמלצה שלנו היא למקם בכל אירוע ציבורי לפחות תא שירותים אחד מותאם נגישות, ובמידת הצורך וסוג הקהל להוסיף תאים מסוג זה.

הנוסחה המדויקת לחישוב כמות תאי שירותים כימיים

אז כיצד עליכם לדעת כמה שירותים כימיים צריכים להיות באירוע שלכם? למעשה הכל תלוי במספר האנשים שיהיו נוכחים באירוע שלכם, וכן במשך זמן האירוע. בעיקרון, צריכה להיות יחידה אחת לכל 75 אנשים, ולאחר מכן להוסיף יחידה אחת עבור כל תוספת של ארבע שעות. 

לדוגמה: חגיגת חתונה שתימשך שש שעות ותכלול כ-200 אורחים, דורשת ארבע יחידות של תאי שירותים (200/75=2.66, נעגל לשלושה תאים ונוסיף עוד תא אחד כי האירוע נמשך יותר מארבע שעות). לא אוהב יותר מדי מתמטיקה? אל תדאג. חברת י.א גואטה תשמח לערוך עבורך את החישוב.

האם זה באמת כל כך פשוט?

ובכן, הנוסחה שציינו לעיל מעט יותר מורכבת שכן יש עוד כמה דברים שצריך לקחת בחשבון. ראשית, אם יהיו באירוע שלכם גם גברים וגם נשים, יהיה זה רעיון טוב שיהיה לכם תא שירותים כימיים ייעודי לכל מגדר. בנוסף, אם אתם מספקים כמות גדולה של משקאות (במיוחד אלכוהול), עליך להגדיל את מספר תאי השירותים ב-20%. למה? כי אסלה ניידת אינה יכולה להכיל כל כך הרבה משתמשים, ואם אתה לא רוצה שהיא תתמלא כשהאירוע שלך רחוק מלהסתיים כדאי להקדים תרופה למכה.

שירותים כימיים להשכרה לאתרי בנייה

אחד המקומות הפופולריים ביותר בהם נוכל למצוא שימוש בשירותים כימיים הוא באתרי בנייה. ברוב המקרים לא מעט בעלי מקצוע עוברים בכל אתר בנייה או שיפוץ, ולאותם עובדים אנו רוצים להציע סביבת עבדוה נעימה, נוחה ובטוחה, ולכן יש לדאוג למקם עבורם שירותים כימיים ניידים להשכרה במיקומים נגישים ויעילים. לא מעט חברות היום מציעות שירותים כימיים להשכרה לארי בנייה, שירותים שניתן לשכור לפרק זמן משתנה ולמקם אותם בכל מקום שתרצו במרחב האתר.

ובכן, כמה שירותים כימיים עליכם להזמין לאתר בנייה? כלל האצבע שאנו נוקטים בו הוא, לספק לפחות יחידה אחת לכל 10 עובדים. למרבה המזל, זו מתמטיקה קלה למדי, אבל זה תמיד רעיון נבון להוסיף עוד תא שירותים אחד לכל מקרה. בכל מקרה של ספק מוזמנים ליצור עמנו קשר בהקדם. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בכל שאלה!

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
אולי יעניין אתכם גם
בניית בתים ממכולות

בניית בית ממכולות: ניתוח מקיף

בשנים האחרונות, כשמחירי הנדל"ן מאמירים ולא נראים לקראת ירידה, הרעיון של בניית בתים ממכולות זוכה לפופולריות משמעותית בשל אופיו החדשני, האקולוגי וכמובן – הפיננסי. מכולות

קרא עוד ›
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button