כמה עולה לבנות קרוואן מבנייה קלה?

מבנה יביל המוכר יותר בשמו כ'מבנה נייד' או בנייה טרומית הוא מבנה אותו ניתן להוביל ממקום למקום, בניגוד למבנה קבע. את ייצור המבנה עצמו עושים במפעל שמיועד להקמה של מבנים ניידים, כאשר את יסודות המבנה יוצקים באתר עצמו בו המבנה ימוקם, וזהו תהליך שנמשך כמה ימים בודדים. לאחר מכן מובילים את המבנה הנייד ליעד שלו ומחברים אותו ליסודות.

תחום זה הפך להיות בעידן המודרני לשוק חם ומצליח, שכן מחסור הדירות ועליית מחירי הדירות – הן בתחום הרכישה והן בתחום ההשכרה – הובילו רבים וטובים לחפש פתרונות דיור זולים יותר. בהקשר הזה קרוואנים ושאר מבנים ניידים הפכו להיות ללא ספק פתרון מהיר, זול, יעיל וטוב – לא רק עבור ענף המגורים אלא גם עבור משרדים, אולמות תצוגה, כיתות לימוד ומשרדי נדל"ן.

כאמור, ציינו כי מבנה נייד מבנייה קלה זול משמעותית מאשר מבנה קבע עם אותו מספר חדרים בדיוק. במאמר הבא ניגע בשאלה המשמעותית: כמה עולה לבנות קרוואן מבנייה קלה?

עלות מבנה נייד – מהי בנייה קלה?

מבנה נייד שנבנה בשיטת של בנייה קלה ברוב המקרים יהיה עשוי מפנלים מבודדים מאלומיניום. אך מהי בנייה קלה בכלל? כאשר מדברים על בנייה קלה מתכוונים לשיטת בנייה שנעשית על ידי פרופילים ממתכת (ופעמים יציקות בטון) והרכת הבית על גב שלד זה. בבנייה קלה מכלול חלקי הבית מיוצר מראש וכך חלקים אלה מורכבים בצורה יעילה במקום היעד שלהם. את החלקים הללו ניתן לשנע על רכב תובלה או משאית לכל מקום שתרצו ברחבי הארץ.

לעומת בנייה קלה, ממ"דים וחדרים מוגנים ייבנו מבטון ומחומרים נוספים שנותנים למבנה תוספת הגנה ועובי. ההבדל בין שני סוגי הבנייה איננו רק בעלות החומרים אלא גם בזמן העבודה שנדרש לכל מבנה. בהקשר הזה מחיר קרוואן מבנייה קלה זול משמעותית מאשר זה של בניית קבע.

מחיר מבנה נייד מבנייה קלה

מטבע הדברים כמו בכל תחום לא ניתן לנקוב במחיר אחיד שכן המחיר תלוי במרכיבים השונים ובנתונים של המבנה הנייד אותו תרכשו. למעשה עולם המבנים ניידים מציע מנעד רחב של מבנים לכל לקוח על פי הצורך שלו, כך שתוכלו לרכוש מכולה פשוטה בעלת בידוד מינימלי ומנגד תוכלו לרכוש מבנה נייד למגורים ברמה גבוהה.

יחד עם זאת חישוב עלות המבנה, לאחר שמגדירים את הנתונים הבסיסיים איננה מורכבת במיוחד. החישוב הכללי שיכול לתת לכם כיוון מורכב משני נתונים עיקריים: 1. עלות הבנייה למ"ר; 2. מספר המ"ר במבנה שלכם. לצורך העניין, מבנה נייד למגורים סטנדרטי משתרע על גודל של 12*3.6 מטרים, כלומר כ-43 מ"ר. מחיר הבנייה למ"ר של מבנה כזה בממוצע הוא – 5,000 ₪. כלומר עלות בנייה של מבנה נייד סטנדרטי למגורים צריכה לעלות כ-216,000 ₪. לשם ההמחשה – עלות בנייה 'זולה' של מבנה קבע היא לפחות 7,000 ₪ למ"ר.

אילו תוספות אופציונליות ניתן להוסיף למבנה שלכם?

כמו בכל תחום רכישה, תוכלו לרכוש את 'גוף המוצר' ותוכלו גם להוסיף לו מרכיבים שונים שישדרגו אותו ויהפכו את חוויית המגורים בו ליעילה ומהנה יותר. אז מהן התוספות האפשריות שניתן להוסיף למבנה נייד בבנייה קלה?

בין היתר תוכלו 'לשחק' עם גודל המבנה, להגדיל אותו או להקטין אותו. גם התשתיות הנדרשות לטובת המבנה הן ברות בחירה. סוג חומרי הגלם יכול להשתנות מלקוח ללקוח, לפי העדפתו. כמובן ששינוי זה יכול לייקר את העסקה, ומאידך גם יכול להוזיל אותה. 

עוד חשוב לדעת שמלבד מחיר הבנייה עצמו ככל הנראה תרצו להוסיף למבנה תוספות אישיות שאינן קשורות באופן ישיר להליך הבנייה. למשל, עבודות ריצוף, אלומיניום, דלתות וחלונות, עבודת פיתוח בהתאם לדרישת הלקוח ועוד.

האם מבנה יביל מבנייה קלה הוא בעל בידוד טוב?

מטבע הדברים בכל הקשור לנושא הבידוד לא ניתן להשוות בין בידוד של בית קבע מבטון למבנה יביל, שכן חלק מהמשמעויות של מבנה 'נייד' מכריחות שהמבנה יהיה קל יותר, וממילא בעל בידוד 'דק' יותר שמונע הוספה של שכבות בידוד. חשוב לדעת שבחירה באפיק של מבנה נייד דורשת לקחת בחשבון שלא תקבלו את כל היתרונות שיש במבנה קבע, אך יחד עם זאת תרוויחו הרבה יתרונות אחרים.

בהקשר זה יש לציין שהבנייה המודרנית, עם חומרי הבנייה המתקדמים, מצליחים לפצות במידה מסוימת על חיסרון זה ולאפשר תנאי מגורים מעולים בכל רחבי הארץ. כמובן אנו ממליצים להתקין מכשירי מיזוג במבנה, למצבי קור וחום, כדי שתצליחו לשמור על טמפרטורה אופטימלית. 

האם צריך אישור על מבנה יביל למגורים?

זו למעשה אחת השאלות הנפוצות והחשובות בנושא זה שכדאי מאוד לתת עליהן את הדעת. בכדי שתוכלו להתקין בשטח שלכם מבנה יביל, ולא רק להזמין אותו ולשלם עליו, אתם מוכרחים לקבל אישור של היתר בנייה. במובן הזה, אין הבדל בין מבנה קבע למבנה נייד מבנייה קלה.

חשוב לבדוק האם התב"ע שחלה על האתר שלכם מאפשרת לכם להניח בו מבנה מהסוג הזה. ההמלצה שלנו היא, קודם לוודא שאתם רשאים להציב מבנה נייד מבנייה קלה בשטח שלכם ולהוציא אישור כזה, ורק לאחר מכן להתחיל בתהליך הזמנת המבנה וההובלה שלו למקום היעד. למידע נוסף בנושא זה כדאי לקרוא את המאמר שכתבנו בנושא: האם צריך אישור למבנה יביל?

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button