כמה עולה לבנות ממ"ד?

מדינת ישראל מחייבת כל בית חדש שנבנה שיהיה לו מרחב מוגן. במסגרת חוק הממדים שנחקק בשנת 1992 כל בית חדש שנבנה או בית שמוספים לו תוספת בנייה נדרש לבנות ממ"ד בבית. לממ"ד יש מפרט טכני וגודל שבו הם צריכים להיות. לרוב הממדים נבנים בגודל כולל של 9 מ"ר.

אז כמה עולה בניית ממ"ד?

בניית ממד בבית או בעסק תעלה לכם לפחות 100 אלף ש"ח ויכולה להגיע גם לעלות של 150 אלף ש"ח תלוי במגוון משתנים שמשפיעים על המחיר. אז בואו נדבר קצת על המחירים של בניית ממ"ד. אז קודם כל המחיר למטר בנוי. ככל שהממד שלכם יותר גדול המחיר יהיה בהתאם. דבר נוסף שמשפיע על המחיר זה מיקום הממד ביחס לכביש. ככל שהממד ששלכם רחוק מהכביש עלות הבנייה עולה. ידרש מחברת הבנייה להשתמש במנופים גדולים ובמשאבות בטון גדולות על מנת לבנות את הממד שלכם.

 

מחיר למ"ר בניית ממד

מחיר למטר רבוע בבניית ממד זה 10,000 – 15,000 ש"ח המחיר משתנה בהתאם לפירוט שרשמנו פה במאמר.

 

חיבור הממד למבנה הקיים

חלק מהמבנים נדרש לבצע חיתוך של קיר קיים במבנה על מנת ליצור פתח שדרכו יעברו אל הממד החדש שאותו אתם בונים. בחלק מהמקרים הפעולה הזאת של החיבור תידרוש מאיתנו עבודה שלוקחת זמן ודורשת משאבים ולכן המחיר בהתאם. בנוסף נדרש לבצע חיבור של המבנה הקיים אל הממד חיבור זה מתבצע בעזרת קשירה של הברזל בתפסנות

 

יסודות עבור בניית ממ"ד חדש

נדרש לחפור באדמה ולעשות יסודות משמעותיים עבור בניית ממד סוג הקרקע והגישה אליו גם משפיעות על עלות בניית הממד. בקרקע חולית ידרש גם לבצע יסודות של קלונסאות שעולות יותר יקר מיסוד רגיל באיזורים שיש  סלע.

 

עלות חיפוי חיצוני לממ"ד

במבנים קיימים שיש בהם חיפוי אבן סביר להניח שתרצו לחפות גם את הממד החדש שבניתם. מה שמייקר לכם את העלות. חיפוי של ממד בטיח יותר זול מחיפוי באבן.

 

עלות עבור תוכניות אדרכילות ותוכניות מהנדס

קחו בחשבון שנדרש להוציא אישורים מהרשות המקומית או מהעיריה עבור בניית ממד אצלעם בבית. ולכן צריך לקחת בחשבון את ההוצאות האלה שיהיו לכם במקביל לתשלום לקבלן הבנייה. גם האדריכל וגם המהנדס צריכים לייצר לכם תוכנית עבור הממד מה שיכול לעלות לכם סדר גודל של 10,000 ש"ח

 

הוספת ממ"ד לדירה בבניין

בבניין דירות שלכל הדירות אין ממ"ד ניתן להוסיף ממ"ד לכל הדירות במקביל. ככל שבונים יותר ממדים בבניין במקביל זה מוריד את עלות הבנייה. לרוב הוספת ממד לבניין מגורים היא כחלק מתוכנית של התשחדשות עירונית בתוכניות של תמא 38 שבהם מחזקים את הבניין מפני רעידות אדמה. מוסיפים ממד לכל דירה ובדרך כלל נותנים שיפוץ כללי לכל הבניין ומוסיפים עוד 2 קומות למגורים.

 

בניית ממד מעלה את ערך הדירה

עלות ממ"ד ממוצעת לפי סקר שערכה הכנסת זה 140 אלף ש"ח. אין ספק שזה הוצאה כספית רצינית אך מנגד תקבלו עוד חדר לבית ויהיה לכם מרחב מוגן. דירות עם ממד מעלות את השווי שלהם גם כי השטח הבנוי גדול יותר וגם כי הדירה עכשיו עם מרחב מוגן מה שיעזור לכם במכירת הדירה בשעת הצורך.

 

כמה שווה יותר דירה עם ממ"ד

עלות השווי של הדירה משתנה בהתאם למחיר למטר בנוי באותו איזור. יש איזורים בארץ שבאופן יחסי אין שם הרבה אזעקות ויורד משמעותית הצורך בממד ולכן במקומות כאלו עליית המחיר היא יותר נמוכה. בכל מצב בניית ממד מעלה את שווי הנכס שלכם בצורה משמעותית. הכסף שתשקיעו בבניית הממד יוכפל לפחות פי 2 עם עליית הערך של הדירה.

 

שימו לב: אנחנו לא בונים ממדים קבועים

החברה שלנו לא בונה ממדים קבועים המאמר הבא בא לתת לכם בעיקר מידע שיהיה לכם רלוונטי ויעזור לכם לקבל החלטות. מה שאנחנו כן יודעים לספק לכם זה ממדים ניידים למכירה. שכבר נפרט עליהם יותר. פרויקטים חדשים בישראל מציעים אפשרויות מגורים מתקדמות המשלבות בטיחות עם איכות חיים גבוהה. באתר שלהם, תוכלו למצוא מידע נוסף על פרויקטים בכל רחבי הארץ המשלבים בתוכם ממ"דים כבר משלב התכנון, וכך מספקים מענה מקיף לצרכים הביטחוניים והאישיים של הדיירים העתידיים. 

 

היתרונות בקניית ממ"ד נייד

מגיע מוכן אספקה מהירה

ממ'ד נייד מגיע אליכם מוכן. אין צורך להפוך את השטח שלכם לאתר בנייה. אנחנו מספקים לכם מוצר מוגמר. מגיע עד אליכם עם הובלת מנוף באספקה מהירה מאוד. עלות בניית ממד נייד יותר זולה ממד קבוע. ניתן לקנות ממד נייד החל מ60,000 ש"ח. הפתרון של ממד נייד הוא בעצם יותר זול גם הקנייה וגם ההובלה של הממד תהיה לכם ביחד הוצאה יותר קטנה מאשר ממד קבוע. ממד נייד זה מוצר שאפשר למכור בכל רגע נתון.

נייד ואפשר למקם אותו איפה שרוצים

חלק גדול מהלקוחות שלנו שקונים ממד קונים את זה לאיזורי תעשייה ומסחר או מוסדות לימוד. במקומות אלו אין צורך לקבע את הממד למבנה ספציפי אלה רק להניח אותו במקום מרכזי. היתרון בממד נייד שלא צריך ממש היתר להניח אותו ולא עושים בעיות בגלל שזה משהו ביטחוני ובתכל'ס בכל רגע נתון אפשר להזיז אותו עם מנוף לאן שרוצים.

 

ניתן למכור במידה ואין צורך בממד

ממד נייד זה דבר סחיר. אפשר למכור אותו בכל רגע שתירצו כמו כל מבנה נייד אחר. אם אתם צריכים ממד וככל הנראה בעתיד לא תצטרכו אותו יותר אין סיבה לבנות ממד. עדיף לכם לקנות ממד נייד מוכן ובסיום השימוש תמכרו אותו.

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button