מבנה יביל למגורים

מבנה יביל למגורים נחשב כפתרון דיור פופולרי יחסית בארצות הברית ובאירופה, בישראל החלו עם סגנון הבנייה לפני כשלושים שנה. עם העלייה מברית המועצות, עולים מסוימים שוכנו במבנים שכונו קרווילות, באופן דומה למבנים שקיבלו משפחות שפונו מגוש קטיף.  המבנה היביל נתפש בעיני אנשים מסוימים כפתרון מגורים זמני.

מבנה יביל למגורים כל מה שרציתם לדעת

מבנה יביל למגורים הוא פתרון מגורים זמני לכאורה שניתן להביא אותו, כמות שהוא ממפעל ההרכבה. להסיע על גבי משאית ייעודית ומיוחדת שיש עבורה רישוי כמו גם ליווי משטרתי. כאשר מגיעים לנקודת היעד, המטרה היא להתקין את המבנה במקומו ולחברו לתשתיות. מדובר על מבנה שבונים באופן תעשייתי ומודרני יחסי. הדבר מתבטא ביכולת לבנות אותו מראש על כל חלקיו במפעל ולהעביר אותו כאשר הוא למעשה מוכן בשלמותו. 

כפי שניתן לצפות, מבנה יביל למגורים, אמור להיות קל משמעותית במשקלו מאשר מבנים "קבועים" אחרים. מה שמאפשר להסיע אותו מנקודת המפעל לנקודה אחרת בה ניתן להניח אותו ולחברו לתשתיות כמו ביוב, כבלים, חשמל ומים. עלותו אמורה להיות נמוכה יחסית ומהירות הקמתו יכולה להיות גבוהה יחסית. יש שרואים בו יותר מאשר פתרון מגורים זמני אלא ממש פתרון קבע למגורים ולעסקים.


5 דברים שכדאי לבדוק לפני קניית מבנה יביל

  1. סוג המבנה – ממה בנוי המבנה? רצפת בטון או עץ? ממה עשויים הקירות והתקרה?
  2. מצב המבנה – לבדוק אם הקונסטרוקצייה לא חלודה, המבנה אטום לגשם, פנים המבנה תקין, מה צריך לסדר?
  3. מחיר הובלת המבנה – גודל ומשקל המבנה, מרחק המנוף מהמבנה, מרחק ההובלה
  4. ניתוק וחיבור תשתיות למבנה – איזה תשתיות מחוברות למבנה? איזה הכנות תשתית נצטרך להכין?
  5. היתר להנחת המבנה – האם אין בעיה חוקית להניח את המבנה איפה שמתכננים.

מחיר הובלת מבנה יביל

מחיר ההובלה עבור של מבנה יביל משתנה בהתאם לכמה פרמטרים:

  • גודל המבנה: ישנם מבנים יבילים הבנויים מכמה חלקים. ברגע שתרצו להוביל את המבנה תצטרכו לבצע ניתוק של חלקי המבנה. עבודה זאת דורשת הריסה חלקים של רצפת המבנה איפה שהחיבור כמו כן ידרש לבצע פתיחה של הגבס בקירות ובתקרה. בפירוק מבנה מסוג זה נדרש גם לבצע חיתוך בגג המבנה מה שידרוש ממנו בסוף העבודה לעשות גם עבודות איטום למבנה. רוחב מבנה אידאלי להובלה הוא 3.5 מטר במידה והמבנה אותו תרצו להוביל הוא כפול או גדול מרוחב זה כנראה שהוא בנוי מכמה חלקים.
  • גישה אל המבנה: במידה ואין אפשרות למנוף להגיע צמוד אל המבנה ידרש מאיתנו להביא מנוף גדול יותר שהעלות שלו גדולה יותר כמובן. ישנם מבנים שהונחו או נבנו בשטחים שהיום הגישה אליהם נחסמה מה שהופך את ההנפה לסיפור מורכב ויקר
  • סוג המבנה: סוג המבנה משפיע על המשקל שלו. ככל שהמבנה כבד יותר נצטרך מנוף גדול יותר. ישנם מבנים שברצפה שלהם יצקו שכבת בטון עבה שהפכה אותם לכבדים במיוחד.כמו כן מבנים שנמכרים ביד שנייה לעיתים צריכים שיפוץ כזה או אחר שצריך לקחת את זה גם בחשבון.
  • מרחק ההובלה: ככל שהמרחק בין מיקום המבנה הקיים ליעדו החדש גדול המחיר עולה בהתאמה.

 

כמה עולה מבנה יביל?

מבנה חדש: שמדובר במבנה חדש תוכלו לקבל מבנה לפי הזמנה אישית בהתאם לתכנון אדריכלי ועיצוב שלכם או לחלופין להזמין מבנה שהוא במידות ובתכנון סטנדרטי מה שיוזיל לכם את העלות. אם מדובר על מבנה למגורים קראוון או קראווילה העלות למטר היא בין 2500-3000 ש"ח. לדוגמא קראוון סטנטר ברוחב של 3.5 על 12 מטר סה"כ 42 מטר רבוע יעלה סדר גודל של 120,000-150,000 ש"ח. ככל שהמבנה גדול יותר המחיר למ"ר יורד. מבנה יביל חדש ניתן לקבל אותו מוכן או לחלופין שיבנה בשטח אצלכם.

מבנה יד שנייה: המחיר למבנה יד שנייה תלוי במצב המבנה, מתי נבנה ומאיזה חומר נבנה, ישנם מבנים ישנים שעל מנת להשמיש אותם ידרש שיפוץ רציני. מבנים ישנים לפעמים עלולים גם להינזק במהלך ההובלה. קחו בחשבון שיש מבנים שנבנו בגדלים שאינם סטנדרטים ועלות ההובלה שלהם תהיה גדולה. לצורך העניין מבנה שהרוחב שלו עולה על 3.5 מטר דורש ליווי משטרתי ולעיתים חסימת צירים מה שמייקר את ההובלה. לכן לפני שאתם סוגרים עסקה של מבנה יד שנייה תבררו טוב כמה יעלה להוביל אותו. לגבי המחירים: ניתן למצוא מבנים ניידים גם למסירה מהסיבה הפשוטה שעלות ההנפה וההובלה שלהם שווה יותר מהמבנה.

ממה בנוי מבנה יביל למגורים?

בסיס המבנה הוא מרלסים של מתכת שעליהם יוצקים בטון בעובי של 5-7 ס"מ. לאחר מכן בונים קונסטרוקצייה של מתכת שתפקידה לתמוך את קירות ותקרת המבנה. הקירות והגג עשויים מפנאל מבודד בעובי של 5 ס"מ. בתוך המבנה עושים בדרך כלל שכבה נוספת של בידוד צמר סלעים וחיפוי פנימי של גבס. את רצפת הבטון מרצפים באריחי ריצוף רגילים כמו בכל בית. ישנם גם מבנים שהקירות עשויים מפאנל מבודד שהשכבה הפנימית שלו היא צמר סלעים ולא קלקר מבנים אלו מבודדים יותר ושוקלים גם יותר.

מבנה יביל למגורים

האם המבנה היביל מבודד מספיק לקור וחום?

אי אפשר להשוות בין הבידוד של בית מבטון לבין מבנה יביל בסוף המבנה היביל צריך להישאר קל יחסית שיהיה ניתן להרים אותו. ולכן אי אפשר להוסיף שכבות בידוד עבות יותר. למרות זאת עם החומרים המתקדמים שיש היום אפשר להנות ולגור במבנה יביל בכל איזור בארץ. כמובן שכדאי להתקין אמצעי מיזוג במבנה על מנת לשמור על טמפרטורה אידיאלית.

 

האם צריך אישור על מבנה יביל למגורים?

נוסף על כך, כפי שרמזנו בשורות הקודמות – כדי להתקין מבנה יביל למגורים, יש עניין לקבל אישורים. וכן, מדובר כאן על היתרי בנייה. שכן עדיין עוסקים אנו במבנה שמונח על קרקע ומשמש למגורים או לכל מטרה אחרת. כשבודקים את התב"ע החלה על המקום שרוצים להניח בו את המבנה ניתן לבדוק אם קיימת האפשרות באמת לעשות זאת. באם כן ניתן להגיש בקשה להיתר הבנייה ולאחר מכן להזמין את המבנה היביל עצמו לאזור. 

לקבל אישורים עבור מבנה יביל למגורים

למעשה, אכן ניתן לעשות שימוש בפתרונות של מבנה יביל למגורים עבור יותר מאשר מגורים. אלא גם עבור תעשייה, ואפילו לבתי כנסת, צימרים כמו גם מבנים מוגנים. ועם זאת, לא משנה מטרתו – יש עניין לקבל עבורו רישוי בהתאמה לסוג השימוש הרלוונטי. שכן קיימת אפשרות לעשות שימוש בלתי מורשה או חוקי במבנה שכזה.  אך זהו כבר אספקט משפטי שלא ניתן אליו במסגרת כתבה זו. יתרה מכך, מקובל שלא לבנות מעל מבנה יביל קומות נוספות. 

יתרונות יחסיים עבור מבנה יביל למגורים

ברמת היתרונות, אנחנו מדברים כאן על מבנה עם עלויות פחותות להקמה. לפחות אם משווים זאת למבנה אחר עשוי בלוקים ואפילו בטון. מה גם, שזמן הקמתו יכול להיות קצר משמעותית. ואם רוצים – ניתן לשלב. כלומר, להקים מבנה יביל למגורים לצד מבנה שאינו יביל, אלא דווקא עשוי בטון ולבנים בשיטה "המסורתית".  כך או כך, לפני הובלה של מבנה יביל יש עניין לבדוק את התב"ע ברשות המקומית, כדי לראות אם יש אפשרות להניח במקום מבנה יביל.

 

צרו קשר עם יא גואטה

אם אתם מחפשים לקנות או להוביל מבנה יביל למגורים אתם יותר ממוזמנים ליצור איתו קשר. אנחנו בונים מבנים יבילים לכל מטרה בכל גודל ולכל צורך. כמו כן יש ברשותינו מבנים יד שנייה המיועדים למכירה. גם אם תרצו לברר מחיר עבור הובלת מבנה נייד או השכרת מבנים ניידים אתם מוזמנים לדבר איתנו.

 

רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
אולי יעניין אתכם גם
בניית בתים ממכולות

בניית בית ממכולות: ניתוח מקיף

בשנים האחרונות, כשמחירי הנדל"ן מאמירים ולא נראים לקראת ירידה, הרעיון של בניית בתים ממכולות זוכה לפופולריות משמעותית בשל אופיו החדשני, האקולוגי וכמובן – הפיננסי. מכולות

קרא עוד ›
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button