מכולה למגורים

מכולות ימיות קונטיינרים בשנים האחרונות משמשות גם למגוון שימושים לאחר שסיימו את תפקידם בתור קונטיינר להובלה ימית. ניתן לראות את המכולות האלו במגוון שימושים: משרד נייד, מכולות לאחסנה, שירותים ניידים, וגם מכולה למגורים. השאלה היא עד כמה זה באמת מתאים למגורים? ומה היתרונות וחסרונות במגורים במכולה.  

מכולה למגורים בתור בית

אם מדובר מבית גדול שבנוי ממכולות הדבר אפשרי בהחלט. ניתן לבנות בתים בכל הגדלים ממכולות וזה הפך להיות טרנדי בכל העולם. במקרה שלנו אנחנו רוצים להרחיב יותר על מגורים במכולה שניתן להזיז בכל רגע נתון. בית ממכולה שנשאר אם האפשרות לשנע אותו בעזרת מנוף וטריילר.  

מה הגודל של מכולה למגורים?

מכולות מגיעות שתי גדלים הרוחב הפנימי הוא 2.3 מטר. האורך הוא 12 או 6 מטר. אם נעשה חשבון פשוט נדע מה המ"ר רבוע שנותנת לנו מכולות למגורים. מכולה 12 מטר תהפוך להיות סה"כ 27.6 מטר רבוע. מכולה 6 מטר תהיה 13.8 מטר. צריך לקחת בחשבון שהמידות הנ"ל מתייחסות למכולה שבפנים היא עדיין ברזל ואין לה בידוד וחיפוי מבפנים. ברגע שנבודד ונחפה את המכולה מבפנים בגבס או בעץ, מצטמצם לנו שטח הפנים לפחות ב5 ס"מ בכל קיר. מבחינת גובה מכולות מגיעות בשני גבהים 2.4 או 2.7 מטר. כדאי תמיד לקחת מכולה גבוהה יותר ואז מקבלים מבפנים גובה שיכול להשתוות לגובה של תקרה סטנדרטית בבית רגיל שזה 2.6 מטר.  

האם אפשר לגור בגודל כזה?

התשובה היא כן. תלוי כמובן איך מחלקים ומרהטים את המכולה מבפנים. וכמה נפשות מתוכננות לגור בפנים. היום בישראל ובכל העולם גרים הרבה אנשים בבתים על גלגלים שנבנו על מבנה שהשטח שלו לא גדול בהרבה מגודל של מכולה קטנה. קחו רק בחשבון שזה בית קטן ותצטרכו להשקיע הרבה בזיווד שלו שיהיה נוח למגורים. אז גם אם אין לכם מקום להניח מכולה בגודל של 12 מטר תוכלו אולי להסתפק במכולה בגודל של 6 מטר.  

תכנון וחלוקה נכונה של מכולה למגורים

כמו בקרוואנים נגררים על מנת להפוך את המכולה לחלל שבאמת מתאים למגורים תצטרכו לתכנן ולדאוג שכל ס"מ מנוצל כמו שצריך. בחללים כאלו דואגים גם לריהוט שהוא מודולרי כגון: ספה שהופכת למיטה. או שולחן שהופך למיטה. ישנם היום המון פתרונות ופירזול שאם תעבדו איתם חכם תמצאו המון פתרונות איך לתכנן ולעשות את המכולה שלכם בצורה הטובה ביותר.  

היתרונות הגדולים ביותר של קונטיינר למגורים:

מחיר קנייה:

המחיר שעולה מכולה ריקה הוא זול באופן יחסי לכל מבנה יביל שתרצו לבנות. בתמורה למחיר המכולה תקבלו בסיס טוב למבנה יביל שניתן להסיב אותו למכולה למגורים בקלות יחסית. בהשוואה למבנה אחר מבנייה קלה לדוגמא מחיר הברזל הבטון והעבודה רק של רצפת המבנה יעלה כמו מחיר של מכולה קומפלט עם רצפה קירות גג ודלתות. וכמובן אם היכולת ההנדסית להוביל את המכולה גם שהיא מלאה.

קלות בהובלה:

מכולה יוצרה ובנויה במטרה שיהיה קל לשנע אותה ממקום למקום. יש לה נק' ריתום מלמעלה ומלמטה ניתן גם להעמיס אותה עם מלגזה בזכות פתחים שיש לה מלמטה. רוחב המכולה הוא ברוחב של ארגז משאית סטנדרטי ויש המון משאיות מנוף וטריילרים שיש להם משטחי העמסה מיועדים למכולות כולל ריתום מהיר בעת הנסיעה "פיסטוקים". במבנים יבילים אחרים נדרש מהיצרן לעשות חיזוקים ונק' עגינה בקונסטרוקציית המבנה וגם בהנפה המנוף צריך להיעזר בגשר על מנת לא לפגוע בקירות המבנה. . במכולה ימית יש נק' ריתום מלמעלה ואין שום בעיה להניף אותה בקלות.

עשה זאת בעצמך:

במידה ואתם רוצים לנהל את הפרויקט ולבנות ולשפץ את המכולה בעצמכם תוכלו לרכוש מכולה ריקה ואתם תביאו בעלי מקצוע כאוות נפשכם עד לקבלת המוצר הסופי כמו שרציתם. לפי הצרכים שלכם ולפי הרצונות שלכם. גם למכולה ריקה אתם מוזמנים לדבר איתנו.

מכירת קונטיינר למגורים משומש

במידה ואין לכם כבר צורך בקונטיינר למגורים תוכלו בקלות יחסית למכור אותו ולהעביר אותו הלאה. מכולה שהוסבה למגורים זה בר סחיר ויש לו שוק גם למכולות מגורים משומשות. וכמו שכתבנו ההובלה היא קלה לביצוע והמחיר שלה גם לא יקר מה שהופך את המכולה למגורים שאצלכם בחצר רלוונטית לכל שכן או מישהו שירצה לקנות ממכם את המכולה.  

עלות הובלה של מכולה למגורים

המחיר נע בין 2,500-5,000 ש"ח יש כמה פרמטרים שמשפיעים על מחיר ההובלה:
 • מרחק בין היעדים
 • גודל המכולה
 • משקל המכולה
 • מרחק של המכולה מהמשאית
 • ניתוק של תשתיות חשמל מים וביוב
 

איזה תשתיות צריך להכין למכולה שהוסבה למגורים

לפני הכל כדאי לעשות הכנה לשטח שבו מתוכננת להיות המכולה. האידיאל הוא ליישר את השטח שיהיה ישר מראש. גם אחרי שישרתם את השטח מניחים את המכולה על אבנים ייעודיות סוג של אבנים משתלבות בגודל של לפחות 20*20 ס"מ. ככל שישרתם את השטח יותר פחות אבנים תצטרכו. במכולות מגורים יש בדרך כלל מטבחון, שירותים, מקלחת מה שאומר שנצטרך להכין חיבור לביוב. את ההכנה לביוב כדאי לעשות מראש לפני שמגיעה המכולה לשטח. שאר החיבורים של חשמל ומים ניתן לעשות גם אחר כך. למידע נוסף על תשתיות למבנה יביל לחצו על הקישור

מה כוללת מכולה למגורים

 • רצפת פרקט או פיויסי או ריצוץ
 • תקרה אקוסטית או גבס
 • קירות עם בידוד וחיפוי גבס
 • דלת עם גגון
 • חלונות אלומיניום כולל תריס וסורג
 • ארונות מטבח כולל שיש וכיור
 • שירותים ומקלחת עם דוד חשמל
 • מזגן בכל חלל
רצפה של המכולה תהיה מרוצפת עם ריצוף או לחלופין ציפוי פרקט עץ או פיויסי. בקירות יהיה שכבת בידוד ולאחר מכן חיפוי גבס. תקרה עושים אותה בדרך כלל תקרה אקוסטית אפשר גם לעשות תקרה מגבס. מבחוץ בדרך כלל רק צובעים אפשר לעשות גם שליכט. מכולה שעוברת הסבה למגורים נועלים את הדלתות האורגינליות של המכולה ויוצרים פתח חדש עם דלת ברוחב סטנדרת של 80-90 ס"מ. הדלת באה עם גגון ומנורה בכניסה. למכולה יש גם בדרך חלונות עם סורגים מספר חלונות בהתאם לצורך שלכם. במכולה יהיה בדרך כלל גם מטבחון עם כיור שיש וארנות מטבח. בכל חלל במכולה חייבים מזגן אם המכולה מחולקת למספר חדרים בכל חדר חייב מזגן. מכולת מגורים כולל בתוכה שירותים + מקלחת כולל מערכת של חימום מים על גז או חשמל. כמובן שיש גם ארון חשמל מסודר שקעים מפסקים וכל מה שחלל מגורים דורש מבחינת חשמל ותאורה.  

תכנון ויצור של מכולה למגורים

במידה ואתם רוצים לקנות מכולה שהוסבה למגורים צרו איתנו קשר יש לנו במלאי מכולות מוכנות שתוכננו ונבנו בקפידה. במכולות אלו הכנסנו את כל הניסיון שלנו ונעזרנו במיטב המומחים והמתכננים. אם אתם רוצים משהו שונה ממה שאנחנו מייצרים באופן סדרתי. ניתן לבוא אלינו ונתכנן ונייצר עבורכם לפי הרצונות והצרכים שלכם. אפשר לקחת מכולה בנוייה ולעשות בה שינויים או לחלופין לקחת קונטיינר חדש ולהפוך אותו לחלל מגורים כמו שרציתם.  

כמה עולה מכולה למגורים

מחיר מכולה למגורים נע בין 25,000 -50,000 אלף תלוי במספר משתנים שמשפיעים על המחיר. הנתון הקריטי ביותר זה גודל המכולה מכולת 12 מטר יותר יקרה כמובן ממכולת 6 מטר. יש לנו במלאי מכולות שנבנות בפס הייצור שלנו אפשר לקחת אותם במיידי. אם יש לכם שינויים ותוספות או דברים מיוחדים שאתם רוצים לעשות זה יעלה לכם יותר. תוספות ושינויים תמיד מייקרים את העסקה.  

מכולה למגורים מחיר

המחיר משלב בתוכו את כל האלמנטים שהוספנו במכולה. מכולה ריקה במצב נורמלי עולה לפחות 6-7 אלף. תוסיפו לתחשיב המחיר: בידוד, חיפוי גבס, תקרה אקוסטית, איטום, צבע חיצוני, ריצוף חלוקה פנימית, ארון חשמל, תאורה, שקעים, מפסקים, מזגנים, דוד שמש, אלומיניום, סורגים, מטבח, שיש, כיור, ברז, זמן עבודה וכו' וכו' לא סתם מבקשים כסף. המוצרים שלנו ברמת גימור גבוהה מוצרים בסטנדרטיים האיכותיים ביותר. אני לא בטוח שאם תעשו את הכל בעצמכם תחסכו פה כסף. במיוחד שאתם בונים רק יחידה אחת.  

קניית מכולה למגורים – איך עובד התהליך?

צרו איתנו קשר בכל דרך שתבחרו. נשמע מה אתם צריכים ונציע לכם מה שאנחנו חושבים שיהיה מתאים עבורכם. תקבלו מאיתנו הצעת מחיר מסודרת הכוללת את המפרט הטכני המלא של המכולה שהוסבה למגורים. במידה והמכולה שמתאימה לכם נמצאת זמינה במלאי ניתן לבוא ולראות את המכולה ולהתרשם ממנה לפני שמעבירים כסף. כל נושא ההובלה של מכולה אנחנו דואגים לו תקבלו מחיר עבור המכולה ומחיר עבור ההובלה. במידה ואתם צריכים גם שירות של הכנת השטח תקבלו על זה הצעת מחיר בנפרד.  

השכרת מכולה למגורים – כמה עולה?

ניתן כמובן גם להשכיר את המכולה ולא חייבים לקנות אותה. אם אתם מחפשים פתרון זמני ומעדיפים לא להתעסק עם קנייה ומכירה של מכולה שירות ההשכרה שלנו זה מה שמתאים לכם. ניתן לקבל מכולות להשכרה מכל סוג ולכל תקופת זמן. במידה ותקופת ההשכרה ארוך המחיר יורד בהתאם.

מחירים השכרת מכולות מגורים:

מכולת 6 מטר: החל מ-900 ש"ח לחודש מכולת 12 מטר: החל מ1500 ש"ח לחודש ** אין התחייבות לתקופת זמן מסויימת. מחיר ההשכרה אינו כולל הובלות הלוך וחזור  

יש לנו גם מכולה למגורים יד שנייה

לפעמים מזדמן לנו למלאי מכולות למגורים יד שנייה. מכולות אלו בדרך כלל לא נבנו על ידינו. כדאי לבדוק איתנו גם על זה. חלקם במצב שדורש שיפוץ וקוסמטיקה וחלקם במצב כמו חדש.  

נשמח לתת לכם שירות:

תרגישו בנוח להתקשר אלינו או לשלוח הודעת ווטסאפ ותקבלו מאיתנו מענה ראשוני סבלני נעשה לכם סדר בראש ונענה לכם על כל השאלות מה שצריך. כאן בשבילכם צוות גואטה מבנים            
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!
שתפו אותנו

לחצו על הריבוע הזה למעבר לקטלוג המבנים ניידים שלנו. בקטלוג תמצאו תמונות\סרטונים של המוצרים, מפרט טכני, מידות ועוד. 

אולי יעניין אתכם גם
הובלות
ושרותים
רוצים לקבל הצעת מחיר?
מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

י.א. גואטה

הובלות ושירותים

Call Now Button